BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt\Süleymaniye'de 81 m² dükkan icradan satılıktır (çoklu satış)

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01070463
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : SÜLEYMANİYE MAH. / İNCİRTEPE
: 81
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 23.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2359 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.12.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.01.2020 14:00
Satış Yeri
:
Adliye ek binası yanı mezat salonu BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2019/2359 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 3055 Ada, 5 Parsel, ESENYURT Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm.Satışa konu taşınmaz tapunun Esenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü, 3055 ada, 5 parsel numaralı, 179,39 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli taşınmazı üzerindeki yanda fotoğrafları görülen, zeminde “Bozacı Apartmanı” olarak adlandırılmış, üzerinde “Çobanoğlu İnşaat” yazan, 19 dış kapı numaralı binada, zemin katta yer almakta olup dükkan nitelikli taşınmaz20/100 arsa paylı ve 2 bağımsız bölüm numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı bina adres olarak Esenyurt İlçesi, Süleymaniye Mahallesinde, Aziz Nesin Caddesi ile bağlantılı 743. Sokak üzerinde yer almaktadır. Bina ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahiptir. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumda olan binanın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Yakın çevresinde az katlı konut ve ticaret + konut nitelikli yapılar, Hz. Osman, Bulut ve Bilal Habeşi adlı camiler, 9 numaralı aile sağlık merkezleri, Yenikent ve Mehmet Akif adlı İlköğretim Okullar ile Defne Parkı bulunmaktadır.Bina betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup bodrum, zemin ile 4 adet normal kattan oluşmaktadır. Yerinde yapılan incelemede, binanın ortak merdiven mahallerinde zeminlerin kaplı olduğu, tavan ve duvar yüzeylerinin boyalı olduğu, merdiven korkuluklarının mevcut olduğu, bodrum ve zemin katların dükkan, normal katların ise mesken nitelikli taşınmazlardan oluştuğu belirlenmiştir. Binanın yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında 2. sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır.Yerinde yapılan incelemede taşınmazın bodrum kattaki 1 bağımsız bölüm numaralı dükkan ile birlikte “Has Somuncu Baba Fırını” adı altında unlu mamullerin yapım ve satışı için kullanıldığı, zemininin seramik kaplı olduğu, doğramalarının aluminyumdan mamul olduğu belirlenmiştir. Taşınmaz, incelenen ilgili Tapu Müdürlüğü’ndeki mimari projesine göre wc si dahil olmak üzere net 81,35 m2 dir.
Yüzölçümü : 179,39 m2
Arsa Payı : 20/100
İmar Durumu : Esenyurt İlçesi, Süleymaniye Mahallesi, 3055 ada, 5 parselnumaralı taşınmazın onaylı uygulama imar planında bitişik nizam – 5 kat – konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 23/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 20/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Adliye ek binası yanı mezat salonu BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 358 Ada, 11 Parsel, ÇINAR Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm.Satışa konu ilk taşınmaz tapunun Esenyurt İlçesi, Çınar Mahallesi, 358 ada, 11 parsel numaralı, 146,34 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli ana taşınmazı üzerindeki aşağıda fotoğrafı görülen üzerinde “Tunç İnşaat” yazan, 44 dış kapı numaralı binada, 1. katta yer almakta olup mesken nitelikli taşınmaz 18/100 arsa paylı ve 3 bağımsız bölüm numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı bina adres olarak Esenyurt İlçesi, Selahaddin Eyyubi Mahallesinde, 1530. Sokak ile bağlantılı 1534. Sokak üzerinde yer almaktadır.Bina ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahiptir. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumda olan binanın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Yakın çevresinde az katlı konut ve ticaret + konut nitelikli yapılar, Hz. İbrahim ve Aksa adlı camiler, Selahaddin Eyyubi ve 8 numaralı aile sağlık merkezleri, Garanti Koza İlköğretim Okulu, Muhsin Yazıcıoğlu Parkı bulunmaktadır. Bina betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup bodrum, zemin ile 4 adet normal kattan oluşmaktadır. Yerinde yapılan incelemede, binanın ortak merdiven mahallerinin mermer kaplı olduğu, merdiven korkuluklarının mevcut ve krom malzemeden olduğu, binada tek asansör bulunduğu belirlenmiştir. Binanın yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında 2. sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır.İnceleme günü taşınmazın yanda fotoğrafı görülen dış çelik kapısı çalınmakla beraber kapıyı açan olmamıştır. Bu nedenle içerisine girilemeyen taşınmazın özellikleri çevreden sorularak ve ilgili Tapu Müdürlüğü’ndeki mimari projesi incelenerek belirlenmiştir. Buna göre, taşınmaz; antre, banyo, wc, mutfak, 3 adet oda, 1 adet salon ile 1 adet balkon bölümlerinden oluşmaktadır. İncelenen ilgili Belediye’deki mimari projesine göre net 95,01 m2 dir. Taşınmazda ıslak zeminler seramik/fayans, kuru zeminler ise laminant parkekaplıdır. Dış kapısı çelik olan taşınmazın iç kapıları Amerikan pres kapıdır. Pencereler pvc den mamul olup çift camlıdır. Tavan ve duvar yüzeyleri boyalı olan taşınmazın tavan yüzeylerinde kartonpiyer bulunmaktadır. Taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar, radyatörler tamdır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısı mevcut olup ısınma kombi sistemdir.
Yüzölçümü : 146,34 m2
Arsa Payı : 18/100
İmar Durumu : Esenyurt İlçesi, Selahaddin Eyyubi Mahallesi, 358 ada, 11 parsel numaralı taşınmazın onaylı uygulama imar planında bitişik nizam – 5 kat – konut alanında kaldığı,
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 23/12/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 20/01/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Adliye ek binası yanı mezat salonu BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2359 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR