BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt'da depolu dükkan icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945386
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : ORHAN GAZİ MAH. / SANAYİ
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4264 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
375,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
06.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
İCRA MEZAT ZALONU-EKİNOBA MAH. LONDRA ASFALTI YAN YOL NO ( 107)ÇANAKKALE SOK. AY MERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ
2018/4264
TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI
İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü, 1522 ada, 65 parsel sayılı, 230,07 m2 yüzölçümlü, ana taşınmaz niteliği arsa olan 30/100 arsa paylı, bodrum+zeminkat 2 bağımsız bölüm nolu dekopu dükkann
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:
Satışa konu depolu dükkan nitelikli taşınmaz tapunun Esenyurt İlçesi,Esenyurt Köyü, 1522 ada, 65 parsel numaralı, 230,07 m 2 yüzölçümlü, arsa nitelikli ana taşınmazı üzerindeki5 dış kapı numaralı binada, bodrum + zemin katta yer almakta olup taşınmaz 30/100 arsa paylı ve 2 bağımsız bölüm numaralıdır.Taşınmazın yer aldığı bina adres olarak Esenyurt İlçesi,Orhangazi Mahallesinde, Atatürk Bulvarı ile bağlantılı 1657.Sokak üzerinde yer almaktadır.Bina ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşıma açlarıyla ulaşım imkanına sahiptir. Çarşı, pazara, alışverişve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumdaolan binanın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Yakın çevresinde az katlı konut ve ticaret +konut nitelikli yapılar, Kiptaş 3. Etap Konutları, Sanayi veVeysel Karani adlı camiler, İBB Orhangazi İlköğretim Okulu, Yasemin, Evren ve Erguvan adlı parklar,10 numaralı Aile Sağlık Merkezi bulunmaktadır.Bina betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup bodrum, zemin ile 4 adet normal kattan oluşmaktadır.
Satışa konu taşınmaz binanın girişine göre sağ tarafta zemin katta yer almaktadır.
Taşınmaz tamamlanmış haldedir. Ofis olarak kullanılmaktadır. Aluminyum doğramalıdır. Zeminlerikaplanmış olup tavan/duvar yüzeyleri boyalıdır. Projesine göre depo ile bağlantısı içtendir. Yerinde yapılan incelemede, depo kısmına dıştan giriş tesis edildiği belirlenmiştir. Projesine göre zemin kattaki bölümü net 56,21 m 2 , 1.bodrum kattaki depo bölümü isenet 114,45 m 2 dir.
Yüzölçümü : 230,07 m2
Arsa Payı : 30/100
İmar Durumu : EsenyurtBelediye Başkanlığı Plan Ve Proje Müdürlüğünün 12.10.2018 tarihli yazısında;Esenyurt İlçesi, Orhangazi Mahallesi, 1522 ada, 65 parsel numaralı taşınmazın onaylı uygulama imarplanında bitişik nizam - 5 kat - konut alanında kaldığıbelirtilmektedir.
Kıymeti : 375.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydında görüldüğü gibiBeyanlar hanesinde Seferberlik durumunda Buster düşme sahası olup can güvenlilği bakımından tahliye edilmesi gereken sahadadır yazısı mevcuttur.
1. Satış Günü : 01/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 06/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : İCRA MEZAT ZALONU-EKİNOBA MAH. LONDRA ASFALTI YAN YOL NO ( 107)ÇANAKKALE SOK. AY MERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4264 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR