BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt Saadetdere Mahallesi'nde 48 m2 dükkan icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00893172
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : SAADETDERE MAH. / SAADETDERE
: 48
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 10.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/418 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
04.02.2019 14:00
Satış Yeri
:
Adliye Ek binası yanı Büyükçekmece/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2017/418 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu dükkan nitelikli taşınmaz tapunun Esenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü, 3010 ada, 1 parsel numaralı, 230,22 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli ana taşınmazı üzerindeki yanda fotoğrafı görülen 11 dış kapı numaralı binada, zemin katta yer almakta olup taşınmaz 8/134 arsa paylı ve 1 bağımsız bölüm numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı bina adres olarak Esenyurt İlçesi, Saadetdere Mahallesinde, Doğan Araslı Bulvarı ile 2. Sokağın kesiştiği noktada yer almaktadır.Bina, Esenyurt İlçesini boydan boya kat eden Doğan Araslı Bulvarına cepheli olduğundan toplu taşım araçlarıyla geniş ulaşım imkanına sahiptir. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumda olan binanın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmıştır. Bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Yakın çevresinde az katlı konut, ticaretkonut ve sanayi nitelikli yapılar, Şehit Beşir Balcıoğlu Ortaokulu, Esenyurt Osmangazi İlkokulu, Sağlık Ocağı ve Avcılar Sanayi Sitesi bulunmaktadır. Esenyurt Belediyesi yeni hizmet binası, Esenyurt Üniversitesi ve Recep Tayyip Erdoğan Parkı binaya nispeten yakın konumdadır.Bina betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Bodrum, zemin, 4 adet normal kat ile çatı kattan oluşmaktadır. Eski yapımdır. 2. sınıf inşaat kalitesindedir. Dış cephesi cam mozaik kaplıdır. Taşınmazın yer aldığı zemin katta dükkan nitelikli taşınmazlar bulunmakta olup satışa /konu taşınmaz binanın Doğan Araslı Bulvarına bakan cephesine göre sol tarafta yer almaktadır. Zemindeki dış kapı numarası 11A dır. Taşınmaz “Huzur Kebap” adıyla kiracısı tarafından işletilmektedir. Taşınmazın zemini seramik kaplıdır. Duvar ve tavan yüzeyleri boyalıdır. Dış cephe doğramaları cam+ alüminyum doğrama olduğu belirlenmiştir. Taşınmazın ilgili Belediye’de mevcut mimari projesinin incelenmesi neticesinde taşınmazın projesine göre net 48,80 m2 olduğu belirlenmiştir.
Yüzölçümü : 230,22 m2
Arsa Payı : 8/134
İmar Durumu : Dosyada ana taşınmaza ait imar durum yazısı bulunmamakla birlikte ilgili Belediye’de haricen yapılan araştırma neticesinde; Esenyurt İlçesi, Saadetdere Mahallesi, 3010 ada, 1 parsel numaralı ana taşınmazın, İstanbul İli, Esenyurt İlçesi Tem Güneyi 4. Etap 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında, konut alanında kaldığıöğrenilmiştir.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 07/01/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 04/02/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Adliye Ek binası yanı Büyükçekmece/İSTANBUL -
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/418 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/11/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR