BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt Bağlarçeşme Mahallesi'nde 30 m2 dükkan icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889581
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : BAĞLARÇEŞME MAH. / ESENYURT
: 30
Bölüm / Oda Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 07.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2526 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
60,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.12.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
15.01.2019 15:00
Satış Yeri
:
Büyükçekmece adliyesi ek bina yanı mezat salonu ay merkez karşısı Büyükçekmece/İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2018/2526 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
1- TAPU KAYDI :
Dosyasında mevcut Esenyurt Tapu Müdürlüğünün 26.3.2018 tarihli yazısı ve eki tapu kaydına göre; İstanbul İli Esenyurt İlçesi, Esenyurt köyü, 1502 ada, 1 parsel, 80/7000 arsa paylı, bodrum kat, 3 no.lu dükkan niteliğindeki bağımsız bölüm tamamının taşınmazın kaydı üzerinde belirtilen şerhler ile alacaklı banka lehine ipotek hakkının bulunduğu görülmektedir.
2- İMAR DURUMU :
Esenyurt Belediye Başkanlığı arşivinden yapılan araştırmaya göre; Esenyurt Bağlarçeşme Mahallesi 1502 ada 1 parselin İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin 12.07.2013 tarihinde onaylanan Esenyurt Tem Güneyi 2. Etap 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı’nda Taks : 0.50, Kaks: 2.00 kısmen Konut, kısmen Ticaret + Konutalanında alanında kaldığı belirtilmektedir.
3- HUDUDU VE SAHASI :
Taşınmazların birlikte getirilen paftasının yerine tatbikiyle uygunluğu saptanmıştır.
4- TAŞINMAZIN HALİHAZIR DURUMU:
Tapunun Esenyurt, 1502 ada 1 parselinde kayıtlı olup, adres olarak Esenyurt Bağlarçeşme Mahallesi, Doğan Araslı Bulvarı, No:13, 1109. Sokak, No:2 Örnek İş Merkezi, Bodrum kat D:3 adresinde yer almaktadır.
Yerinde yapılan incelemede taşınmazın bilgisayar teknik servisi olarak kullanıldığı tesbit edilmiştir. Taşınmazın zeminleri seramik fayans, alüminyum vitrin, tavanlar kartonpiyerdir. Dükkan tek alandan ibarettir. İş merkezinde doğalgaz mevcut olmakla birlikte dükkanda kullanılmamaktadır. Taşınmazda kiracı bilgisayar üzerine faaliyet göstermektedir. Dükkan bodrum katta kısmen içeride kalmaktadır. Ancak merdivenden inişte algılanma özelliğine sahip olup, bodrum katta diğer dükkanlarda terzi, çay ocağı, yönetim ofisi ve benzeri dükkanların bulunduğu tesbit edilmiştir. Dükkan zemini ve bodrum katın zemin döşemesi palladyen döşelidir. Projesine göre dükkan takriben 30 m2 kullanım alanına sahiptir.
İlçe merkezine, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. E-5 karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bir diğer taşınmaz ilçe merkezinde yer almakta olup, Doğan Araslı Caddesi Cumhuriyet Meydanındadır. Bulunduğu konum itibariyle her yöne ulaşım imkanına sahip bulunmaktadır.
3 NOLUBAĞIMSIZ BÖLÜMÜN
Özellikleri : İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 1502 Ada, 1 Parsel, ESENYURT Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız BöLÜM
Yüzölçümü : 30 m2
Arsa Payı : 80/7000
Kıymeti : 60.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR
1. Satış Günü : 14/12/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 15/01/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Büyükçekmece adliyesi ek bina yanı mezat salonu ay merkez karşısı Büyükçekmece/İstanbul
------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2526 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR