ERZURUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Erzurum Yakutiye'de işyeri ve arsası icradan satılıktır

ERZURUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00887609
Şehir : Erzurum / Yakutiye
Semt-Mahalle : LALAPAŞA MAH. / YAKUTİYE
: 472
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 03.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/5050 ESAS
Muhammen Bedeli
:
775,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
11.01.2019 11:00
Satış Yeri
:
Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZURUM
1. İCRA DAİRESİ
2017/5050 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzurum İl, Yakutiye İlçe, 647 Ada, 47 Parsel, Lalapaşa Mahalle/Köy, Bodrum kat 1Nolu Bağımsız Bölüm: Bilirkişi raporu doğrultusunda taşınmaz tam hisse oranında kayıtlı, Erzurum İli Yakutiye İlçesi Lalapaşa Mahallesi 647 Ada 47 Parseldeki 814,43 m² " Arsa" da Bodrum Kat 1 nolu bağımsız bölümdeki 700/2615 arsa paylı depodur. Taşınmaz şehir merkezinde olup, ticaretin ve meskenlerin çok yoğun olduğu bir bölgede bulunmaktadır. Önünden geçen mektep sokak şehrin en işlek caddelerinden biri olan Orhan Şerifsoy Caddesine açılmaktadır. Tüm toplu taşıma araçlarına ulaşım kolaylığı vardır. İlçe belediyesi, Sgk, askeriyenin bir takım birimleri, bölge idare mahkemesi gibi birçok kamu kuruluşuna yürüme mesafesindedir. Aynı zamanda şehrin tarihi yapısıyla iç içedir. Giriş kapısı dar bir sokağa açılmaktadır. Bunun yanı sıra park sorunu mevcuttur. Taşınmazın şehir merkezinde olması nedeniyle belediyenin tüm alt ve üst yapı hizmetlerinden eksiksiz faydalanmaktadır. Tapu kaydında her ne kadar Bodrum Kat 1 Nolu bağımsız bölümdeki depo olarak gözüksede keşfe göre 472,30 m² işyeridir ( oto yıkama). Taşınmaz binanın çatısı ahşap oturma çatı üzeri oluklu saç ile karma çatı şeklinde yapımıştır. Dış duvarları sıva+boya imalatlıdır. Pencereler ve balkon kapıları tek satıhlı PVC doğrama imalatlıdır. Taşınmaz araba yıkama bölümü, ofis, wc , mutfaktan oluşmaktadır. Tüm iç duvarları ve tavanları sıva + boyalıdır. Yer döşemeleri kısmi taş, kısmi ahşap, kısmi seramik imalatlıdır. Isıtma doğal gazlı kalorifer sistemi ile yapılmaktadır.
Adresi : Lalapaşa Mah. Menderes Cad. Mektep Sk. Üzerinde oto yıkama YAKUTİYE/ ERZURUM
Kıymeti : 775.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır
1. Satış Günü : 12/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 11/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5050 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR