ERZURUM 5. İCRA DAİRESİ

Erzurum Yakutiye'de işyeri icradan satılıktır

ERZURUM 5. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889937
Şehir : Erzurum / Yakutiye
: 120
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 07.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/46 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170529 TL
Birinci Satış Günü
:
27.12.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
24.01.2019 14:05
Satış Yeri
:
Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM --------------------------------------------------------

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZURUM
5. İCRA DAİRESİ
2018/46 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzurum İli, Yakutiye İlçesi, Muratpaşa Mah. 6347 Ada, 10 Parsel,6. kat 26 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı taşınmaz. Taşınmaz Yakutiye İlçesi, Muratpaşa Mah. Saraybosna Caddesinde bulunan Kotan iş Merkezinin 6. Katında bulunan 26 nolu işyeridir. Taşınmaz tapu kaydında 8 katlı betonarme ofis ve işyeri binası fiili durumda uyumlu olduğu tespit edilmiş, kat mülkiyetis tesis edilmiştir. Taşınmazın brüt alanı dubleks işyerinin 120,34m2 olarak projeden tespit edilmiştir. Taşınmazınbulunduğu yapınınIV. Sınıf A Grubu yapılar statüsünde olduğu ve yaklaşık 15-20yıllık bir yapı olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın Dubleks işyeri olduğu, alt katında 1 mutfak, 2 oda, kiler ve holden üst kat ise çatı arası, 2 oda, 1 banyo ve holden oluştuğu tespit edilmiş ayrca İşyerinin kaloriferli ve doğalgazlı olduğu ve doğalgaz saatinin takılmadığı tespit edilmiştir.Taşınmaz Belediyenin her türlü alt yapı ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmakta olup değeri 170.592,63-TL'dir.
Adresi : Muratpaşa Mah. Saraybosna Caddesi, Kotan iş Merkezi, 6. Kat, No:26 YAKUTİYE
Yüzölçümü : 120,34 m2 (brüt)
Arsa Payı :11/304
İmar Durumu : Dosyasındadır.
Kıymeti : 170.592,63 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 27/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 24/01/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/46 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/11/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR