ERZURUM 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Erzurum/Yakutiye'de iş yeri icradan satılıktır

ERZURUM 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01069404
Şehir : Erzurum / Yakutiye
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 19.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12817 ESAS
Muhammen Bedeli
:
323,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
06.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZURUM
2. İCRA DAİRESİ
2018/12817 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzurum İl, Yakutiye İlçe, 6721 Ada, 7 Parsel, İSTASYON Mahalle/Köy, A BLOK ZEMİN KAT 4 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Borç konusu taşınmazın girişi 62,60m² ve bodrum katı 66,60m²üzere brüt alanı 129,20 m² net kullanım alanının ise 110 m²'dir. Taşınmazda krom imalathanesi olana işyeri kiracı olarak bulunmaktadır. Borç konusu taşınmaz depolu işyeri olup, IV. Sınıf A Grubu Yapılar statüsündedir. Taşınmaz 5 numaralı bağımsız bölümle birleştirilmiş ve birlikte kullanılmaktadır. Giriş kat tek bölme dükkan, alüminyum doğrama ile yapılmış yazıhane ve wc den oluşmaktadır. Bodrum kat tek bölmeden oluşmaktadır. Tamamı bir bütün olarak imalathane olarak kullanılmaktadır.Taban döşemesi seramik, tavanları asma tavan olarak zemin döşemeleri laminat parkedir. Bodrum kat duvarlar sıvasız ve boyasız zemin kaplaması yapılmamıştır.
Adresi : İstasyon Mah. 6721 Ada 7 Parsel A Blok Zemin Kat 4 Nolu Bağımsız Bölüm Yakutiye / ERZURUM
Yüzölçümü : 914,95 m2
Arsa Payı : 27/576
İmar Durumu : Kaydındaki gibidir.
Kıymeti : 323.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/12/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 06/01/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12817 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/10/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR