ERZURUM 5. İCRA DAİRESİ

Erzurum/Yakutiye'de 26 m² dükkan icradan satılıktır

ERZURUM 5. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01054941
Şehir : Erzurum / Yakutiye
: 26
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 22.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5064 ESAS
Muhammen Bedeli
:
102,344 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
16.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Erzurum Adliyesi Giriş Kat Adliye Yemekhanesi Yakutiye/ERZURUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZURUM
5. İCRA DAİRESİ
2019/5064 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzurum ili, Yakutiye ilçesi, Dere mahallesi, Bican mevki, 201 ada, 11 parsel B Blok Bodrum Kat 2 nolu bağımsız bölüm Dükkan vasfı ile tam hisseli olarak tapuda kayıtlıdır. Taşınmazın tapu kaydındaki ana taşınmaz niteliği A ve B Bloklardan Oluşan Bodrum Dahil 9 Katlı Kargir Apartman Ve Arsasıdır. 2 nolu dükkan her ne kadar tapu kaydında bodrum kat olarak yazılı ise de zemin katta yer aldığı tespit edilmiştir. Dükkanın Brüt kullanım alanı 30,00 m2, net kullanım alanı 26,00 m2 dir. Dükkan, B Blok nolu binanın ana giriş kapısının sol tarafındaki taşınmazdır. Hali hazırda çay ocağı olarak kullanılmaktadır. Dükkan cephe olduğu yolla zemin olarak aynı seviyededir. Kapı ve pencere doğramaları alüminyum doğrama, camlar 4+12+4mm kalınlığında ısı cam, döşemesi seramik kaplama, duvarlar döşemeden tavana kadar boya üzeri kabartmalı kağıt kaplama, tavan sıva üzeri plastik boyalıdır.
Adresi : Dere Mahallesi Köşk Cad. Torunlar Apt. B Blok Dışkapı No:22 Yakutiye / ERZURUM
Yüzölçümü : 26,00 m2
Arsa Payı : 35/7279 Arsa payı, Tam hisse
İmar Durumu : Parselin imar bilgisi dosyasında mevcuttur
Kıymeti : 102.344,62 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Parsel üzerindeki binanın 23,98 m2 lik kısmı yola tecavüzlüdür
1. Satış Günü : 19/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 16/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Erzurum Adliyesi Giriş Kat Adliye Yemekhanesi Yakutiye/ERZURUM

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5064 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/09/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR