ERZURUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Erzurum/Aziziye'de ticari işletme icradan satılıktır

ERZURUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00946025
Şehir : Erzurum / Aziziye
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/4118 ESAS
Muhammen Bedeli
:
9,659,528 TL
Birinci Satış Günü
:
27.03.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
26.04.2019 10:30
Satış Yeri
:
Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM

Adalet Bakanlığı Tebligat Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelik 49. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZURUM
1. İCRA DAİRESİ
2017/4118 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzurum İl, Aziziye İlçe, GEZKÖY Mahalle/Köy, 6117 Ada, 1 Parsel, Bilirkişi raporuna göre 6117 ada 1 numaralı taşınmaz imar parselidir. borç konusu taşınmaz üzerinde endüstriyel beton uygulaması yapıldığı tespit edilmekle; parsel üzerinde 960 m² kapalı alana sahip boya atölyesi ve PVC imalathanesinin olduğu, 2380 m² yüzölçüme sahip yemekhane ve dinlenme salonu ile depoların bulunduğu 500 m² yüzölçüme sahip idari binanın bulunduğu, 440 m² yüzölçüme salip İzocam marka yalıtım malzemelerinin depolandığı alan olarak kullanıldığı, 1400 m² çelik konstrüksiyon yapının olduğu, 280 m² kapalı alana sahip hazır beton tesisinin laboratuvarı, soyunma odaları, banyo ve wc nin olduğu ayrıca çeşitli yüz ölçümlere sahip toplamda 90 m² lik müştemilatların ve 275 m temeli ile birlikte 2 m yüksekliğinde ihata duvarının mevcut olduğu tespit edilmiştir. borç konusu taşınmaz komşu parselinde Korkmazlar Hazır Beton ve 200 m ötesinde ise Ergaz Tüp Dolum tesisleri yer aldığı gözlemlenmiştir. taşınmaz Erzurum - Erzincan karayolu üzerinde bulunması ve belediye hizmetlerinden yararlanması, imar planı içerisinde olması yol su elektirik ve kanalizasyon hizmetlerinden faydalanması, topoğrafik yapısının düzgün olması değer tespitinde dikkate alınmıştır ayrıca taşınmaz üzerinde 20 cm kalınlığında beton olduğu tespit edilmiştir. bilirkişi raporuna göre keşif esnasında taşınmaz üzerinde hazır beton tesislerinin ve kilit taşı ve parke tesisinin kurulu olduğu , hazır beton tesislerinin çalışır durumda olmadığı ancak kilit taşı ve parke üretim tesislerinin aktif olarak çalıştığı bildirilmiştir.Hazır beton tesisinde ; Agrega Bunkeri- Agrega Tartım Bandı- Mikser Besleme Bandı- Agrega Biriktirme Bunkeri -Çimento Tartım Bunkeri - Su Tartım Bunkeri -Karkı Tartım Bunkeri - Pnomatik Ekipman- Şaft Miskeri -Çimento Helezonu- Çimento Silosu ve Santral Otomasyon Sisteminin mevcut olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Gezköy Mahallesi Erzurum- Erzincan Karayolu üzeri Aziziye/ ERZURUM
Yüzölçümü : 21.319,00 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 9.659.528,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı dosyasındadır
1. Satış Günü : 27/03/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 26/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4118 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR