ERZİNCAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Erzincan/Kızılay Mahallesi'nde 76 m2 dükkan icradan satılık

ERZİNCAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00995504
Şehir : Erzincan / Merkez
Semt-Mahalle : KIZILAY MAH. / BAHÇELİEVLER
: 76
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 15.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1782 ESAS
Muhammen Bedeli
:
395,758 TL
Birinci Satış Günü
:
20.06.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
24.07.2019 11:00
Satış Yeri
:
İcra Müdürlüğü Satış Odası - Erzincan Adalet Sarayı Zemin Kat / ERZİNCAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZİNCAN İCRA DAİRESİ

2017/1782 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzincan İl, Merkez İlçe, 559 Ada, 4 Parsel, KIZILAY Mahalle/Köy, ZEMİN KAT 2 NOLU DÜKKAN Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Kızılay mahallesi sınırlarında olup, şehir merkezi dörtyol kavşağına uzaklığı yaklaşık 500 metredir.Ayrıca üzerinde ticari alanların bulunduğu Fevzipaşa Caddesi üzerindedir. Günlük ihtiyaçların giderilmesi adına hertürlü sosyal alana yakındır. Erzincan uygulamalı imar planına göre tam ticari alandadır. Taşınmaz arsa biçimi bakımdan hertürlü yapılaşmaya uygun şekil ve büyüklüktedir. Yapı 4 katlı betonarme olup, çatısı kiremit kaplı,dış cephesi sıvalı boyalıdır. Satışa konu taşınmaz Zemin kat dükkan olarak kullanılmaktadır. Söz konusu dükkanın 1 ve 3 nolu bağımsız bölümlerin bölme duvarları kaldırılıp 2 nolu bağımsız bölüm ile birleştirilerek tamamı halıcı dükkanı olarak kullanılmaktadır.76 m²'dir. Kapısı ve vitrini alüminyum camekan, taban döşemisinin seramik, tavanının tabliye altı asma tavan ve duvarlarının da alçı sıva üzeri saten boyadır.
Adresi : Kızılay Mah Halitpaşa Cad. No:43/2- Erzincan
Yüzölçümü : 76 m2
Arsa Payı : 1/10
Kıymeti : 395.758,00 TL
KDV Oranı : %18 (KDV ve Dv en geç ihale bedeli ile birlikte yatırılacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 20/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 24/07/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlüğü Satış Odası - Erzincan Adalet Sarayı Zemin Kat / ERZİNCAN

SATIŞ ŞARTLARI :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1782 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, İİK NUN 127.MADDESİNE GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ : Adresi tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) veya tebliğ yapılamayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ yapılamamasıhalinde işbu gazetede ve elektronik ortamda yapılan satış ilanının tebliğ yerine geçmek üzere ilanen tebliğ edilmiş sayılmasına, ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR