ERZİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Erzin/Cumhuriyet Mahallesi'nde dükkan icradan satılıktır

ERZİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00926543
Şehir : Hatay / Erzin
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / ERZİN
: 50
Yayınlandığı Gazeteler

HATAY ASİ 10.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/249 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.03.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
04.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
Hükümet konağa giriş kat İcra Müdürlüğü Erzin/Hatay

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZİN
İCRA DAİRESİ
2017/249 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İli, Erzin İlçesi, 8036 Parsel, Yeşilkent Mahallesi Şehit Davut Yülek Mevkii Zemin Kat 2 Nolu Bağımsız Bölüm'de kayıtlı dükkan vasfında taşınmaz. Ana taşınmazın özellikleri; taşınmaz bodrum+zemin+4 normal katlı betonarme yapıdır. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Yapı Ruhsatı 29/04/2003'tür. Bağımsız bölümün özellikleri; taşınmaz mimari projesine görenet 50,38 m2'dir. Projesine göre içerisinde yaklaşık 3.50 m2 WC bölümü ile yaklaşık 2 m uzunluğunda mutfak bölümü yapılmıştır. Yer döşemeleri seramik kaplamadır. Duvarlar ve tavanlar sıvalı ve boyalıdır.Ön cephede alüminyum camekan bulunmaktadır. Yapı yaşı yaklaşık 11-15 yıllıktır. Taşınmaz Erzin İlçe Merkezinde Erzin Belediye binasının batı yanında Şükrüpaşa Caddesine konumludur. Binanın çevresi 4-5 katlı yeni yapılmış zemin katları işyeri üst katları mesken olarak kullanılan binalardan oluşmakta ve şehrin en dinamik yaya trafiğinin yoğun olduğu alışveriş mağazaları ve bankaların bulunduğu bölgede yer almaktadır. Ana arterlere yürüyüş mesafesindedir.
Adresi : Cumhuriyet Mahallesi Belediye Sokak No: 4 (Akyıldız Apt.)Erzin /
HATAY
Yüzölçümü : 1.359,74 m2
Arsa Payı : 54/7728
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Bitişik nizam 5 katlı ticari konut alanı olarak
planlanmıştır.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı:Satış günüyürürlülükte olan KDV Kanununa göre(istisna ve
muafiyetler dikkate alınarak) KDV oranı belirlenecektir.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/03/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 04/04/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Hükümet konağa giriş kat İcra Müdürlüğü Erzin/Hatay
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/249 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR