KARADENİZ EREĞLİ 1.İCRA DAİRESİ

Ereğli/Müftü'de işyeri icradan satılıktır

KARADENİZ EREĞLİ 1.İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908523
Şehir : Zonguldak / Ereğli
Semt-Mahalle : MÜFTÜ MAH. / KARADENİZEREĞLİ
: 81
Yayınlandığı Gazeteler

DEĞİŞİM 03.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/243 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130,890 TL
Birinci Satış Günü
:
31.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
KDZ.EREĞLİ ADLİYESİ MEZAT SALONU-KDZ.EREĞLİ -ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KDZ.EREĞLİ 1. İCRA DAİRESİ
2014/243 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Zonguldak İl, Ereğli İlçe, 405 Ada, 281 Parsel, MÜFTÜ Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz ana niteliği arsa olup, bağımsız bölüm niteliği işyeridir. Apartmanın inşasına 1973 yılında başlanılmış olup, işyerinin bulunduğu bodrum kat 11/10/1993 tarih ve 264 sayılı inşaat yapı ruhsatı ile tadilat yapılmıştır. Apartman betonarme kargir yapılıdır. İşyeri için tadilattan sonra yapı kullanma izni alınmamıştır. Bina toplam olarak yol kotu üstü beş yol kotu altı bir kat olmak üzere yapı toplam altı katlıdır. Binanın çatısı ve harici koruyucu boya ve badanası yapılıdır. Satışı söz konusu olan bir nolu bağımsız bölüm bodrum katta bulunmaktadır. İşyerinin girişi Uğur Mumcu caddesidir. Taşınmaz şehir idari merkezine 1,5 km uzaklıkta bulunmaktadır. İşyeri her türlü belediye hizmetinden bedelsiz faydalanmaktadır. Ulaşım kolaydır. Çevresinde özel şahıslara ait apartmanlar bulunmaktadır.Çevre binaların zemin katları işyeri olarak kullanılmaktadır. Ayrıca çevresinde banka şubeleri ve okul bulanmaktadır. Bu bölge gelişmiş bir bölgedir. Alım-satım işlemleri hareketli bulunmaktadır.Apartman için kat irtifakı tesis edilmiştir. Arsa yüzölçümü 154 m2 olup,81m2 alanlıdır.
Adresi : Kdz.Ereğli -Müftü Mahallesi
Yüzölçümü : 81 m2
Arsa Payı : 9/60
İmar Durumu : Taşınmaza yol kotu üstünde bitişik nizamda altı kat yapı yapılabilir.
Kıymeti : 130.890,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 31/01/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 25/02/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : KDZ.EREĞLİ ADLİYESİ MEZAT SALONU-KDZ.EREĞLİ -ZONGULDAK
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/243 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR