ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ

Elazığ/Ulukent Mahallesi'nde 110 m² dükkan icradan satılıktır

ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00988388
Şehir : Elazığ / Merkez
Semt-Mahalle : ULU KENT MAH. / MUSTAFAPAŞA
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 02.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/143 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
275,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.06.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
24.07.2019 14:15
Satış Yeri
:
Elazığ Belediye Başkanlığı İdare Binası Müzayede Salonu - Abdullahpaşa Mah. Malatya Cad. No:126 MERKEZ / ELAZIĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ
2018/143 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Elazığ ili Merkez ilçesi Hüseynik Mah. 4203 nolu parselde E blok Bodrum Kat 1 nolu bağımsız bölüm dükkan borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır. Taşınmaz Kıbrıs Şehitleri İlkokulu 410 m güney yönünde yer almaktadır. Gayrimerkulün yer aldığı bina bodrum+zemin kat+4 katlı BA karkas kaloriferli, asansörlü bir bina olup yıpranma payı %10'dur. Binanın dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyanmış ve ısı yalıtım amaçlı matolama uygulaması yapılmıştır. Sitenin bahçesi kilitli parke ile kaplıdır. Parselin etrafı prefabrik beton duvar ile örülüdür. Sitenin sosyal tesisleri bulunmaktadır. Dükkan net kullanım alanı 110M²dir. Gayrimenkul toplu taşıma güzergahına yakın ve ulaşımı kolay bir konumdadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yapı yaklaşık birim maliyetler tebliğine göre III.Sınıf A grubu bir yapıdır.
Adresi : Ulukent Mahellesi Yalın Sokak No:9/A Merkez / ELAZIĞ
Yüzölçümü : 4.999,00 m2
Arsa Payı : 2/204
İmar Durumu : Elazığ Belediyesi yeni revize uygulama imar planına göre gayrimenkulün yer aldığı parsel ayrık nizam E=1,50'dir.
Kıymeti : 275.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/06/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 24/07/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Elazığ Belediye Başkanlığı İdare Binası Müzayede Salonu - Abdullahpaşa Mah. Malatya Cad. No:126 MERKEZ / ELAZIĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/143 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR