ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ

Elazığ Merkez ilçede akaryakıt istasyonu satılacaktır

ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00892973
Şehir : Elazığ / Merkez
Semt-Mahalle : ŞEYHHACI KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Açık Alan m² : 17391
Kapalı Alan m² : 515
Pompa Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 11.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/2374
Muhammen Bedeli
:
1,600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
01.02.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı 4. Kat No:4002 MERKEZ / ELAZIĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ

2016/2374 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Elazığ İl, Merkez İlçe, 123 Ada No, 35 Parsel No, İçme Köyü Köyü, arsa vasılf taşınmazı İçme Köyü ile Şeyhhaci köyü arasındadır. Taşınmaz üzerinde 1 adet akaryakıt istasyonu ve müştemilatı, camii, depo, kapama üzüm bağı ve 1 adet havuz yer almaktadır. Akaryakıt istasyonu 2 katlı BA karkas bir bina olup yıpranma payı %10'dur. 2 Katlı binanın 2. katının kuzey kısmı karkas inşaat halinde olup, duvarlar örülmemiştir. Akaryakıt istasyonunun dış cephesi alüminyum dış cephe kaplaması ile kaplıdır. Binanın zeminleri karoseramik kaplıdır. Ön teras kısmının zeminleri traverten mermer kaplı, korkulukları çelik paslanmaz ferforjedir. Akaryakıt istasyonunun markat, ofis,camii, wc'ler ve abdest alma kısımları bulunmaktadır.
Caminin minaresi olup, caminin kubbesi kurşun ile kaplıdır. Caminin iç mekanı tamaen dizayn edilmiş vaziyettedir. Akaryakıt istasyonunun müştemilatlar ile birlikte toplam inşaat alanı 515 m2 olup, akaryakıt istasyonunun ayrıca jenaratörü ve sondaj kuyusu ve tesisatı yer almaktadır. Akaryakıt istasyonunun 4 adet pompası ve yer altına gömülü depoları bulunmaktadır. Akaryakıt istasyonunun ön kısmında 500 m2 kanopi yer almaktıdır.
Taşınmazın doğu kısmında kerpiç, 30 m2 tek katlı sac çatılı bir yapı bulunmaktadır. Akaryakıt istasyonunun batı kısmında 20 m2 betonarme bir havuz yer almaktadır. Taşınmazın güney kısmında, akaryakıt istasyonunun arka tarafında 8.000 m2 civarında kapama üzüm bağı yer aldığı rapor edilmiştir.
Adresi : Elazığ-Bingöl Devlet Karayolu 33. Km, Hazargölü Mh. 9. Sokak No:49 İçme Köyü Merkez / ELAZIĞ
Yüzölçümü : 17.391,12 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı Taşınmazın yer aldığı imar adası mevzi imar planı olarak yapılmış ve TAKS=0,30 HMAKS=6,50 akaryakıt istasyonu alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 1.600.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Dosyasındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 07/01/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 01/02/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 4. Kat No:4002 MERKEZ / ELAZIĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2374 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/11/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR