DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce/Merkez'de 30 m² büro icradan satılıktır

DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037116
Şehir : Düzce / Merkez
Bina Yaşı : 30 & Üzeri
: 30
Isıtma : Doğalgaz (Merkezi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 09.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/243 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
90,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.09.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
24.10.2019 11:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DÜZCE
İCRA DAİRESİ
2017/243 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:
Düzce İl, Merkez İlçe, Kültür Mahallesi 60 Ada, 43 Parsel, üzerinde 2.Kat 128 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu bina Düzce İl Merkezinde, güneyde İstanbul Caddesi'ne cephe kuzeyde Spor Sokağa cephe konumda yer almaktadır. Pasajın girişi İstanbul Caddesinden yapılmaktadır. Parselin topoğrafik yapısı düz olup, yapılaşmaya uygundur.Taşınmazın yapı sınıfı 3-B olup, 2019 yılı yapı yaklaşık maliyeti 1210,00 TL/m²'dir. Bina yaklaşık 30-35 yaşında olup, yapısal değeri %32 yıpranma oranına maruz kalmıştır. Binanın Genel Özellikleri: Taşınmazın bulunduğu bina bitişik nizamda, bodrum + zemin + 4 kattan oluşmakta olup, bu bina ticari ofis ve dükkanların yer aldığı iş merkezi olarak kullanılmaktadır. Bu binada toplamda 160 adet dükkan + ofis mevcuttur. Binanın dış cepheleri cam mozaik ile kaplıdır. Pasaj giriş kapısı demir doğramadır. Binanın kat holleri mermer ile kaplıdır. Merdiven korkulukları demir doğramadır. 128 Numaralı Bağımsız Bölümün Özellikleri: Değerleme konusu gayrimenkul net 30 m²; büro mahallinden oluşmaktadır. Taşınmaz yer aldığı iş merkezinin 2. katında (ara kat), pasaj içine cephe konumda yer alan bürodur. Merkezi ısıtma sistemi ile ısıtılan bir dükkan olup, tesisatları duvardan dağılımlı panel radyatörleri mevcuttur. Zemini seramik ile kaplıdır. Duvarlar sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Tavanı sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Vitrinleri ve giriş kapısı ahşap doğramadır. Taşınmazın keşif esnasında depo olarak kullanıldığı görülmüştür. İş merkezinde ortak wc kullanılmaktadır.
Adresi : Kültür Mah. İstanbul Cad. İbrahimoğlu İş Mkz. 2. Kat, No: 94/128 Düzce
Yüzölçümü : 30 m²
Arsa Payı : 30/3270
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %8
İmar Durumu : Merkezi iş alanı, bitişik nizam, 4 kat müsaadeli
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı 02/12/1992
1. Satış Günü : 26/09/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 24/10/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No: 242 MERKEZ / DÜZCE

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/243 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR