KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Dulkadiroğlu/Aslanbey Mahallesindeki iş yerleri icradan satılıktır (Çoklu satış)

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979242
Şehir : Kahramanmaraş / Dulkadiroğlu
Semt-Mahalle : ASLAN BEY MAH. / SANAYİ
: 1863
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1956 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,958,446 TL
Birinci Satış Günü
:
20.05.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
19.06.2019 14:10
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2.Kat İhale Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ 2017/1956 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İli, Dulkadiroğlu İlçesi, Aslanbey Mahallesi , 6758 Ada, 6 Parsel arsa niteliğinde ki taşınmazın halı hazırda Parsel üzerinde 4 adet yapı ve çeşitli yaşlarda meyve ağçaları vardır.
Mevcut 1 Nolu YAPI ; Tek katlı işyeri olarak kullanılmaktadır Cinsi betonarme kargir dir oturum alanı 75 m2 taban döşemesi karo mozaik duvarlar plastik Boya tavan asma tavandır ön kısmda camlı doğrama vardır suyu elktrği vardır yapı ruhsatı yoktur ısınma sistemi klimalıdır halı hazırda kullanılmaktadır.
Mevcut 2 Nolu YAPI tek katlı işyerinin arka kısmında oturum alanı 25 m2 olan müştemilat depo olarak kullanılmaktadır aynı özellikleri taşımaktadır.
Mevcut 3 Nolu YAPI ; Tek katlı işyerinin yan tarafında inşaat malzemeleri satış yeri olarak (depo) kullanılmaktadır Cinsi kargir dir oturum alanı 75 m2 taban döşemesi duvarlar plastik Boya tavan asma tavandır üzerinde çatı vardır ön kısımda saç daraba vardır suyu elktrği vardır yapı ruhsatı yoktur halı hazırda kullanılmaktadır
Mevcut 4 Nolu YAPI tek katlı işyerinin inşaat malzemeleri satış yeri olarak (depo) kullanılan yerin yanında açık malzeme deposu vardır oturum alanı 73 m2 dir taban döşmesi beton üzerinde çelik çatı vardırulaşmı kolaydır imarlıdır belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır Mevcut yapılar 6-10 yıllıktır
Adresi : Aslanbey (Büğlek Mah) Büğlek Caddesi No 28 Dulkadiroğlu / Kahramanmaraş
Yüzölçümü : 1.863,34 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dışındadır. Parselin bir kısmı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında AT(Atrıum) Nizamı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 1.958.446,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/05/2019 günü 14:10 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 19/06/2019 günü 14:10 - 14:20 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2.Kat İhale Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İli, Dulkadiroğlu İlçesi, Aslanbey Mahallesi, 6758 Ada, 8 Parsel, arsa niteliğindeki taşınmazın halı hazırda Parsel üzerinde 3 adet yapı istinat duvarları ve çeşitli yaşlarda meyve ağaçaları vardır.
Mevcut 1 Nolu YAPI ; Basit havuz vardır oturum alanı 30 m2 taban döşemesi Cinsi betonarmedir taban ve duvarları sıvalıdır.
Mevcut 2 Nolu YAPI; Mevcut 2 katlı olup Zemin ve Normal kattan oluşmakatdır cinsi betonarme karakstır dir zemin kat oturum alanı 115 m2 olup ev olarak kullanılmaktadır Girişte hol 3 oda mutfak banyo wc vardır yer kaplaması karo mozaik duvarlar plastik boyadır kapı pencere doğramları ahşaptır suyu elektriği vardır yapı ruhsatı yoktur eski yapıdır tahmini olarak 20 yıllıktır halı hazırda oturulmamaktadır
Normal kat oturum alanı 125 m2 olup ev olarak kullanılmaktadır Girişte hol 3 oda mutfak banyo wc vardır yer kaplaması karo mozaik duvarlar plastik boyadır kapı pencere doğramları ahşaptır suyu elektriği vardır vardır yapı ruhsatı yoktur eski yapıdır tahmini olarak 20 yıllıktır halı hazırda oturulmamaktadır
Mevcut 3 Nolu YAPI: Mevcut 2 katlı olup Zemin ve Normal kattan oluşmakatdır cinsi betonarme karakstır dir zeminkat oturum alanı 22 m2 olup ev olarak kullanılmaktadır Girişte hol 2 oda mutfak vardır yer kaplaması karo mozaik duvarlar plastik boyadır kapı pencere doğramları ahşaptır suyu elektriği vardır yapı ruhsatı yoktur eski yapıdır tahmini olarak 20 yıllıktır halı hazırda oturulmamaktadır
Normalkat oturum alanı 22 m2 olup ev olarak kullanılmaktadır Girişte hol 2 oda vardır yer kaplaması karo mozaik duvarlar plastik boyadır kapı pencere doğramları ahşaptır suyu elektriği vardır vardır yapı ruhsatı yoktur eski yapıdır tahmini olarak 20 yıllıktır halı hazırda oturulmamaktadır
Mevcut 4 istinat duvarları toplam boyu 237 mt dir ortalam yükseklikleri 1.25 mt Toplam Alanı 296.25 m2 dir
Adresi : Aslanbey (Büğlek Mah)Büğlek Caddesi No 26 Dulkadiroğlu / KAHRAMANMARAŞ
Yüzölçümü : 1.886,58 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dışındadır Paarselin bir kısmı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında AT(Atrıum) Nizam ı konut almnında kalmaktadır
Kıymeti : 2.108.552,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/05/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 19/06/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1956 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR