DİYARBAKIR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır/Sur'da tuğla imalat fabrikası icradan satılıktır (Çoklu satış)

DİYARBAKIR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980262
Şehir : Diyarbakır / Sur
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 13.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/13 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2,561,704 TL
Birinci Satış Günü
:
30.05.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
25.06.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

DİYARBAKIR 7. İCRA DAİRESİ
2016/13 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Sur İlçe, 101 Parsel, BAĞIVAR Mahalle/Köy, Diyarbakır ili Sur İlçesi Bağıvar Mahallesi Diyarbakır-Mardin Karayolu ile Ovabağ-Diyarbakır yolu kesişiminden doğu istikametinde Bağıvar Köprüsü geçildikten sonra kuzeydoğu istikametinde yaklaşık 3 kilometre gidildikten sonra sağ kol üzerinde bulunan taşınmaza ulaşılır. Değerleme konusu taşınmaz Diyarbakır ili Sur ilçesi Dicle Köyünün 1.000 metre kuzeyinde yer almaktadır. Değerleme konusu taşınmaz Diyarbakır ili Şehir merkezine yaklaşık 10 Km mesafede ve Şehrin Güneydoğusunda bulunmaktadır. Değerleme konusu taşınmaz Diyarbakır ilinde faaliyet gösteren tuğla fabrikalarının yoğun olarak kurulu olduğu bölgede bulunmaktadır, taşınmazın üzerinde 2.000 m2 lik taban alana sahip tek katlı Tuğla İmalat Fabrikasının ve Fırınlama binasının bulunduğu yüksekliğinin yaklaşık 5,5 metre civarında olduğu taşınmazın üzerinde 6.000 m2 lik kullanım alanına sahip Sundurmaların çelik kolonlar üzerine, Çelik Makas kirişler üstü etermit kaplamalı yan cepheleri açık zemini toprak olan imal edilen tuğlaların Kurutma ve Depolama alanı olarak kullanılan 1 adet yapının bulunduğu toplamda 23.300,00 M2 olduğu tapu kaydından anlaşılmıştır.
Adresi : Diyarbakır ili Sur İlçesi Bağıvar Mahallesi Diyarbakır-Mardin Karayolu ile Ovabağ-Diyarbakır yolu kesişiminde
Yüzölçümü : 23.300,00 m2
Arsa Payı : 253/256
İmar Durumu : Var, Diğer : Sur Belediyesi İmar İşleri Müdürlüğünde yapılan incelemede değerleme konusu taşınmazın 1/1000 lik uygulama imar planının dışında kaldığı anlaşılmıştır.
Kıymeti : 2.561.704,06 - TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 30/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 25/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri :Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Sur İlçe, 744 Parsel, BAĞIVAR Mahalle/Köy, Diyarbakır ili Sur İlçesi Bağıvar Mahallesi Diyarbakır-Mardin Karayolu ile Ovabağ-Diyarbakır yolu kesişiminden doğu istikametinde Bağıvar Köprüsü geçildikten sonra kuzeydoğu istikametinde yaklaşık 3 kilometre gidildikten sonra sağ kol üzerinde bulunan taşınmaza ulaşılır. Değerleme konusu taşınmaz Diyarbakır ili Sur ilçesi Dicle Köyünün 1.000 metre kuzeyinde yer almaktadır. Değerleme konusu taşınmaz Diyarbakır ili Şehir merkezine yaklaşık 10 Km mesafede ve Şehrin
Güneydoğusunda bulunmaktadır. Değerleme konusu taşınmaz Diyarbakır ilinde faaliyet gösteren tuğla fabrikalarının yoğun olarak kurulu olduğu bölgede bulunmaktadır.taşınmazın üzerinde 2.000 m2 lik taban alana sahip tek katlı Tuğla İmalat Fabrikasının ve Fırınlama binasının bulunduğu yüksekliğinin yaklaşık 5,5 metre civarında olduğu konusu taşınmazın üzerinde 3.000 m2 ve 1.000 m2 lik kullanım alanına sahip Sundurmaların çelik kolonlar üzerine, Çelik Makas kirişler üstü etermit kaplamalı yan cepheleri açık zemini toprak olan imal edilen tuğlarların Kurutma ve Depolama alanı olarak kullanılan 2 adet yapının bulunduğu toplam alanın 25.000,00 m2 olduğu tapu kaydından anlaşılmıştır.
Adresi : Diyarbakır ili Sur İlçesi Bağıvar Mahallesi Diyarbakır-Mardin Karayolu ile Ovabağ-Diyarbakır yolu kesişiminde
Yüzölçümü : 25.000,00 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Var, Diğer : Sur Belediyesi İmar İşleri Müdürlüğünde yapılan incelemede değerleme konusu taşınmazın 1/1000 lik uygulama imar planının dışında kaldığı anlaşılmıştır.
Kıymeti : 2.274.080,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 30/05/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 25/06/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/13 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR