DİYARBAKIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Kayapınar Mahallesi'nde 32 m2 dükkan icradan satılıktır

DİYARBAKIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037903
Şehir : Diyarbakır / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

TİGRİS HABER 09.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/33555 ESAS
Muhammen Bedeli
:
50,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.10.2019 10:55
İkinci Satış Günü
:
31.10.2019 10:55
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ

2019/33555 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Kayapınar İlçe, 600 Ada, 8 Parsel, KAYAPINAR Mahalle/Köy, D BLOK ZEMİN KAT 24 NOLU DÜKKAN Nolu Bağımsız Bölüm Alınan bilirkişi raporunda 2011 inşalı taşınmaz B+Z+10 katlı, Çelebi Kardeşler İpek Sitesi D Blok Zemin Kat 24 Nolu dükkân, yerinde ve projesinde yaptığım incelemeler neticesinde 32 metrekare kullanım alanlı, keşif tarihinde icraya konu olan taşınmazın kapalı olduğu, projesinde ve açık olan emsal taşınmazlardaki kişilerle yapılan şifahi görüşmelerde taşınmazın iç mekânın yer zemin döşeme kaplamalarının granit seramik kaplama malzemesiyle kaplı, duvarlarının saten alçı sıva üzeri mat boyalı, tavanlarının asma tavanlı, dış kapısının alüminyum camekânlı doğramadan imal edildiği, otomatik kepenk sistemiyle açılıp kapandığı, İcraya konu olan taşınmazın bulunduğu mevkide yapılaşmanın ve nüfus yoğunluğunun fazla ancak ticari hareketliliğin az olduğu görülmekle Taşınmaz işlek olan Diyarbakır- Şanlıurfa ana yoluna ve Fırat Bulvarına oldukça yakın olduğu, taşınmaz 514. Sokak?a cepheli, taşınmazın bulunduğu bölgede alt yapı, yol çalışmalarının ve peyzaj düzenlemelerinin tamamlandığız 22/05/2019 tarihinde tespit edilmiştir.
Adresi : Kayapınar Mahallesi, 600 Ada 8 Parsel, Ayşenur Zarakolu Caddesi 514. Sokak Çelebi Kardeşler İpek Sitesi D Blok Zemin Kat 24 Nolu Dükkân Kayapınar / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 7.726,93
Arsa Payı : 50/8550
İmar Durumu : , İnşaat tarzı1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında 600 Ada 8 numaralı parselin, Lejant= Konut, E(Yapı Emsali)=1,75, TAKS(Taban Alan Katsayısı)=0,30 olup planlama şartlarında kaldığı ,Yola mesafesi : D Blok 5 m.İnşaat Cephesi : D Blok 22,00 m,İnşaat Derinliği : D Blok 20,00 m.Saçak Seviyesi : D Blok 33,50 m.
Kıymeti : 50.000,00 TL
KDV Oranı : % 1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı : 01/10/2011
1. Satış Günü : 04/10/2019 günü 10:55 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 10:55 - 11:00 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/33555 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR