ERGANİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır/Ergani'de 20 m² dükkan icradan satılıktır

ERGANİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981925
Şehir : Diyarbakır / Ergani
: 20
Yayınlandığı Gazeteler

GE GÜNEYDOĞU EKSPRES 16.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/24 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
30,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.05.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
27.06.2019 14:30
Satış Yeri
:
Ergani İcra Dairesi - Hükümet Konağı 1. Kat Ergani İcra Dairesi ERGANİ / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERGANİ
İCRA DAİRESİ

2019/24 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Ergani İlçe, 10 Ada, 9 Parsel, KEMERTAŞ Mahalle/Köy, zeminkat 9 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz borçlu adına tam mülkiyetlidir. 2009 Yılı inşalı b+z+4 katlı, ziya gökalp caddesi yıldız apartmanı zemin kat 9 nolu dükkan kapalı olduğundan projesinde yaptığım incelemelerde ve taşınmazla ilgili bilgi sahibi olan kişilerle yapılan şifahi görüşmelerde taşınmaz 20M2 kullanım alanlıdır. Taşınmaz konum olarak ilçe merkezinde yaklaşık olarak 300M. Ergani Belediyesine Yaklaşık olarak 400M., Ergani Hükümet konağına 200M kadar uzaklıktadır. Taşınmaz projesinde yapılan incelemede cephe uzunluğu yaklaşık 3,30M, cephe derinliğinin yaklaşık 6,30 metre olduğu tespit edilmişitr. taşınmazın zemin döşeme kaphlamalarının şaplı, duvarların ve tavanların sıvasız,boyasız olduğu, dış kapısının demir doğramadan imal edildiği ve kepenkli olduğu görülmüş ve tespit edilmiştir. Bahse konu taşınmazın bulunduğu mevkide ticari yoğunlğun az, ulaşımın oldukça rahattır. bahse konu olan taşınmazın ticari yoğunluğunun oldukaça az olduğu bir konumda olması, taşınmazın duvarlarının ve tavanlarının bakımsız olması taşınmazın kıymetine olumsuz yönde etki etmektedir ancak dükkanın ilçe merkezine ergani belediyesine, ergani hükümet konağına yakın ve ulaşımın çok rahat olması dükkanın kıymetine olumlu yönde etki etmektedir.
Adresi : Kemertaş Ah. Ziya Gökalp Cad. Yıldız Apt. Zemin Kat No:9 Ergani / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 644,52 m2
Arsa Payı : 20/2020
İmar Durumu : Ergani Belediye sınırları dahilinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında 10 Ada 9 Nolu Parselin B-5 (bitişik nizam 5 kat) olup planlama şartlarında kaldığı tespit edilmiştir.
Kıymeti : 30.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (31 Ekim 2018 Tarih Ve 287 Karar Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine Göre Belirlenmiştir. Ancak Kdv Tahhakkuk tarihinde bir değişiklik söz konusu olursa belirlenen oranda kdv alınacaktır. )
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 27/06/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Ergani İcra Dairesi - Hükümet Konağı 1. Kat Ergani İcra Dairesi ERGANİ / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/24 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR