KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Derince/Çenedağ Mahallesi'nde 89 m² dükkan icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910169
Şehir : Kocaeli / Derince
Semt-Mahalle : ÇENEDAĞ MAH. / DERİNCE
: 89
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ DEMOKRAT 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2577 Talimat
Muhammen Bedeli
:
286,974 TL
Birinci Satış Günü
:
13.02.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
11.03.2019 11:00
Satış Yeri
:
3 NOLU MEZAT SALONU - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ

2018/2577 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kocaeli Derince Çenedağ Mah. 2265 Ada 9 Parsel Zemin Kat 1 nolu Dükkan vasıflı bağımsız bölüm sayılı taşınmaz satışa çıkartılmıştır.

Taşınmaz Çınarlı Mahallesi Nato Caddesi No:13/1 Derince - Kocaeli adresinde yer almaktadır. Ulaşım; D-100 Karayolu üzerinden Çenesuyu tesisleri önünden Çenesuyu Caddesine girildiğinde ilk sol tarafa sapan cadde Nato Caddesidir. Taşınmaz bu cadde üzerinde sağ tarafta yer almaktadır. Konu mülke yakın konumda Benzer nitelikte yapılaşma göstermiş konut alanları, Çenesuyu tesisleri, Spor tesisleri, alışveriş alanları, eğitim kurumları, park alanları bulunmaktadır. Konu mülkün bulunduğu bölge genelde ayrık nizamlı ve 2-3 katlı binalardan oluşmaktadır. Konum itibari ile orta gelir grubuna mensup kişiler tarafından tercih edilmektedir. Belediye alt yapı hizmetlerinden istifade etmektedir.

Taşınmaz 202,00m² arsa üzerinde inşa edilmiş binada yer almaktadır. Bina 14.11.2013 tarih 2013/365 sayı ile ruhsatlıdır. Betonarme kaskas tarzda inşa edilmiştir. Zemin + 4 normal kattan oluşmaktadır. Zemin katta 1 dükkan, normal katlarda birer mesken olmak üzere toplam 5 bağımsız bölümlüdür. Bina dış cephesi mantolama üzeri akrilik boyalıdır.

Bağımsız bölüm zemin katta, yerinde katın tamamını kaplayacak şekilde yer almaktadır. Mimari projesine göre net: 75 m², brüt 89 m² alanlıdır. Projesine göre arka tarafta meskenlere ait depo gösterilmesine rağmen bu alanlar da dükkana katılmıştır. Alüminyum doğrama vitrinli, kepenkli, zeminleri seramik kaplama, duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyalı, tavan asma tavan ve gömme spot aydınlatmadır. Dükkan halı mağazası olarak düzenlenmiş olup kıymet takdiri günü kapalıdır. Bağımsız bölümün içi yapılı ve bakımlı durumdadır.
Derince Belediyesi İmar Müdürlüğünün 09.10.2018 tarihli resmi imar durum yazısına göre parsel1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında" Ticaret Alanı" kalmaktadır. Yapılaşma koşulları; Ayrık nizam 3 kat, TAKS: 0,40, KAKS:1,20 olarak belirtilmiştir.

Yüzölçümü : 202,00 m2

Arsa Payı : 50250/202000

İmar Durumu : Dosyasındadır.

Kıymeti : 286.974,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : 27/11/2013 tarihli yönetim planı şerhi mevcuttur.

1. Satış Günü : 13/02/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 11/03/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : 3 NOLU MEZAT SALONU - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2577 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR