DENİZLİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Yeşilyurt'ta 205 m² işyeri icradan satılıktır

DENİZLİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065162
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Semt-Mahalle : MURATDEDE MAH. / SARAYLAR
: 205
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1826 Esas
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2019 09:45
İkinci Satış Günü
:
13.12.2019 09:45
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. DENİZLİ
8. İCRA DAİRESİ
2019/1826 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Merkezefendi İlçe, 4901 Ada, 17 Parsel, YEŞİLYURT Mahalle/Köy, ../BODRUM+ZEMİN/..9 İŞYERİ Nolu Bağımsız Bölüm Denizli ili, Merkezefendi ilçesi, Yeşilyurt Mah.,M22A22B1D Pafta , 4901 Ada, 17 parselde kayıtlı 366,93m2 alanlı ARSA vasıflı taşınmaz üzerinde ; Bodrum + zemin+4 normal + çatı arası kattan oluşan betonarme tarzda yapılmış binavardır. Bina üzeri ahşap çatılı kiremit örtülüdür.Binada 1 işyeri 8 mesken vardır.Kıymet takdirine konu işyeri Bodrum + zemin kattadır.
9 B.B. nolu işyeri ;Bodrum + zemin kattadır. 205,00 m2 NET ( 211,10 m2 brüt ) alanlıdır..Bodrum kat tek bölüm halinde olup zemin seramik kaplamalı ,duvarlar ve tavan normal sıvalı astar badanalıdır. Bodrum kata iniş merdiveni zemin kat içinde betonarme mermer kaplamalıdır. Aliminyum korkulukludur. Zemin katta zemin seramik kaplamalı , dış kapı ve pencereler aliminyum doğ.lı camlıdır.Isıtma yoktur. Tavantaş yünü asma tavan duvarlar alçı sıvalı- badanalıdır.
Taşınmaz için ; 13/04/2017 tarih ve 452- sayılı Yapı Ruhsatı , 30/09/2017 tarih 1625- sayılı Tadilat Ruhsatı alınmıştır. Henüz Yapı Kullanım İzin Belgesi alınmamıştır.
Bulunduğu mevkii olarak taşınmaz Muratdede Mah. De Mehmet Gazi Caddesine cephelidir. İlbade Mezarlığına , Bayramyerine ,Mezarlıkbaşı Camiine ,Ahmet Nuri Özsoy İlkokuluna yakın konumdadır. Konum itibariyle tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Orta gelir düzeyli insanların yaşadığı bir semttir. Ulaşımı rahat,TEK,PTT hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : MuratdedeMah., Mehmet Gazi Caddesi, No=49/A,Zemin Kat İşyeri Merkezefendi / Denizli Adresindedir. Merkezefendi / DENİZLİ
Yüzölçümü : 366,93 m2
Arsa Payı : 6/26
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı Merkezefendi İlçesi Uygulama İmar planı dahilinde , Konut alanında, ayrık nizamlı , 5 kat müsadelidir.
Taşınmaz üzerindeki mevcut bina imar planı yapılaşma şartlarına uygun olarak yapıl
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : -6306 S.K.gereğince riskli yapıdır.Otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadık.
1. Satış Günü : 13/11/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 13/12/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1826 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR