ACIPAYAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Acıpayam'da 132 m² işyeri icradan satılıktır

ACIPAYAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00958372
Şehir : Denizli / Acıpayam
Semt-Mahalle : AŞAĞI MAH. / ACIPAYAM
Toplam m² : 132
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 07.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/454 Talimat
Muhammen Bedeli
:
162,107 TL
Birinci Satış Günü
:
26.04.2019 14:50
İkinci Satış Günü
:
24.05.2019 14:50
Satış Yeri
:
Bilgi İşlem Odası - Adalet Sarayı Zemin Kat ACIPAYAM / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ACIPAYAM
İCRA DAİRESİ
2018/454 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :


1 NO'LU TAŞINMAZIN


Özellikleri : Denizli İl, Acıpayam İlçe, 364 Ada, 8 Parsel, AŞAĞI Mahalle/Köy, KERPİÇLİK DİKİLİTAŞ Mevkii, zemin kat 2 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm İMAR DURUMU: Parsel Konut alanında olup, ayrık nizam inşaat, 5 kat inşaat izni verilmektedir. TAKS oranı 0,40, KAKS oranı 2,00'dır. Yol çekme mesafesi 5,00 m. Komşu çekme mesafesi 3,50 m.dir. İnşaat açısından sakınca yoktur.
TAŞINMAZ DURUMU: Taşınmaz içinde bir adet betonarme karkas bina vardır. bodrum+zemin+5 normal kattan oluşan binanın zemin katında 2 nolu bağımsız işyeridir. Bina kaloriferli, asansörlüdür. İşyeri Acıpayam girişinde Adnan Menderes Bulvarı üzerindedir. Restoran olarak kullanılan iş yerinin ön bahçeye uzantısı vardır. Bahçe çekme mesafesine iş yeri yapılmış, değerlemede bu alanda dikkate alınmıştır.Zemin seramik, duvarlar sıvalı ve boyalıdır. İş yerinde WC ve lavabo vardır. Yemek pişirme alanı olarak mutfak vardır. Islak alanlar yerler seramik duvarlar fayanstır. İş yerinin boyutları, binanın altındaki gerçek alanının ebatları 6m. ye 12. m'dir. Bahçeye yapılan alanın ebatları da 5m ye 12 m'dir. Lokanta olarak kullanılan iş yerinin toplam alanı 132 m²'dir. Binan parsel alanı 2.151m²'dir.
Adresi : Aşağı Mahalle, Adnan Menderes Bulvarı Acıpayam / DENİZLİ
Yüzölçümü : 132 m2
Arsa Payı : 5/210
İmar Durumu : DOSYASINDA MEVCUT
Kıymeti : 162.107,83 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 26/04/2019 günü 14:50 - 15:00 arası
2. Satış Günü : 24/05/2019 günü 14:50 - 15:00 arası
Satış Yeri : Bilgi İşlem Odası - Adalet Sarayı Zemin Kat ACIPAYAM / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/454 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR