ORTACA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Dalaman/Merkez'de dükkan icradan satılıktır

ORTACA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00938342
Şehir : Muğla / Dalaman
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / DALAMAN
: 94
Yayınlandığı Gazeteler

DALAMAN 31.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/517 Talimat
Muhammen Bedeli
:
340,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.03.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
17.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
Terzialiler mah. Başoğlu sokak, 1 Nolu Belediye İş Hanı Zemin Kat Pasaj İçi 5 Nolu Dükkan Ortaca / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORTACA
İCRA DAİRESİ

2017/517 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Dalaman İlçe, 3778 Ada, 111 Parsel, MERKEZ Mahalle/Köy, zemin kat 1 nolu bağımsız Nolu Bağımsız Bölüm Parsel üzerinde zemin katı dükkan ve üst katları mesken olarak düzenlenmiş 4 katlı betonarme bina vardır. Taşınmaz tamamlanmış altyapı sahiptir. Dalaman merkeze ve pazaryerine yakındır. Satışa konu dükkan 160,04 m2 yüzülçüme sahip arsa üzerine bitişik nizam 4 kat betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş binanın zemin katında konumludur. Taşınmaz 3A yapı gurubu özelliğinde olup, net 94,00 m2 kullanım alanına sahiptir. Dükkanın duvarları düz sıva, tabanı seramik kaplama, camekanları aliminyum doğramadır.
Adresi : Karaçalı Mah. Şehit H. Atakul Caddesi No:19 Dalaman / MUĞLA
Yüzölçümü : 160,04 m2
Arsa Payı : 1/4
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Dalaman Belediyesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde, bitişik nizam 4 kat ticari+konut alanda kalmaktadır. Parselin imar uygulaması yapılmış Belediyenin sunduğu alt yapı hizmetlerinden yararlanabilecek konumdadır.
Kıymeti : 340.000,00 TL
KDV Oranı : KDV'nin ilk satışta %8, ikinci satışa kalması ve 30/03/2019 tarihinde KDV'de yapılan indirimin bitmesi nedeni ile %18 olarak tahsiline, indirim süresinin uzaması durumunda güncel oran üzerinden tahsiline
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 19/03/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 17/04/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Terzialiler mah. Başoğlu sokak, 1 Nolu Belediye İş Hanı Zemin Kat Pasaj İçi 5 Nolu Dükkan Ortaca / MUĞLA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/517 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR