ÇUBUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çubuk/Esenboğa Mahallesi'nde 339 m² asma katlı dükkan icradan satılıktır

ÇUBUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00968507
Şehir : Ankara / Çubuk
Semt-Mahalle : ESENBOĞA MERKEZ MAH. / ÇUBUK
: 339
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 23.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/578 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
750,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
27.05.2019 11:00
Satış Yeri
:
ÇUBUK ADALET SARAYI MEZAT SALONU ÇUBUK/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇUBUK
İCRA DAİRESİ
2018/578 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Ankara ili, Çubuk ilçesi, Esenboğa Mah. 13 ada 10 parsel, 171/2461 arsa paylı,A blok zemin kat 13 nolu bağımsız bölüm. 13 nolu bağımsız bölüm tapu kayıtlarında ''asma katlı dükkan'' olarak kayıtlıdır. Parsel 2461,00 m2 yüzölçümlüdür. Parsel üzerinde bodrum, zemin, asma kat, 1,2,3 normal kat 6 katlı yapı vardır. Bina bakımlı olup asansör bulunmaktadır. 13 nolu bağımsız bölümün brüt alanı yaklaşık 373,43 m2, net alanı yaklaşık 339,29 m2 dir. Zeminler karo kaplıdır. Kuzey-doğu-güney cephelidir. Doğramalar kutu profilden mamuldür. Asma kata çıkan merdiven betonarme olup korkulukları paslanmaz çeliktir. Asma katın bulunduğu katın zemini karo kaplı ve korkulukları paslanmaz çeliktir. Isınma sistemi kombilidir. Doğalgaz servis hattı mevcuttur. Bina yeni bina olup 13 nolu bağımsız bölüm hiç kullanılmamış asma katlı dükkandır. Binanın dış cephesi mantolanmıştır. Bina yaklaşık 3-5 yıllıktır. Bölgede her türlü Belediye hizmeti mevcuttur.
Adresi : Esenboğa Mah. Atatürk Cad. No:27/A Çubuk/Ankara
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut altı ticaret alanı içerisinde kalmakta, bitişik nizam, dört katlı imar bölgesinde kalmakta, inşaat oranları ve çekme mesafeleri imar planında belirtilmemiştir. İmar planında belirtilmeyen hususlarda imar plan notları ve ilgili yönetmelikler geçerlidir. (Çubuk Bel.Bşk. yazısı)
Kıymeti : 750.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu takyidattaki gibidir. Dosyasında mevcut.
1. Satış Günü : 30/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 27/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : ÇUBUK ADALET SARAYI MEZAT SALONU ÇUBUK/ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, Gazete ilanı tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebliğatı, iade edilen ilgililere de tebligat yerine geçeceğine, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/578 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR