OSMANCIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum/Osmancık'ta 130 m² dükkan icradan satılıktır

OSMANCIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01026600
Şehir : Çorum / Osmancık
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / OSMANCIK
: 130
Yayınlandığı Gazeteler

OSMANCIK HABER 19.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/92 ESAS
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
OSMANCIK BELEDİYESİ KÜLTÜR SİTESİ MEZAT SALONU OSMANCIK/ ÇORUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
OSMANCIK İCRA DAİRESİ
2019/92 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri Çorum İli, Osmancık İlçesi, Yeni Mahallesi 464 Ada, 15 Parsel de kayıtlı Zemin Kat 1 Bağımsız Bölüm Mesken olan Ana Taşınmaz Niteliği BAHÇELİ 4 KATLI KARGİR APARTMAN VE TERAS taşınmaz;tapu kayıdında mesken olarak geçmekte olup halihazırda dükkan vasfında kullanılmaktadır.Taşınmazın bulunduğu bina yığma yapı tarzında ayrık nizam zemin kat +3 normal kat+ teras kat olmak üzere toplam beş katlıdır. Her katta birer adet mesken yer almaktadır. Taşınmazın üzerine 30.05.1990 tarihli Yapı Ruhsatı bulunmaktadır. Binanın dış cepheleri sıva üzeri akrilik boyalı, ahşap oturtma çatısı M.T kiremit kaplamalıdır. Giriş kapısı demir doğramalı ve yağlı boyalı, merdiven ve sahanlıkları dökme mozaik kaplamalı, merdiven hattı yan duvarları kum, kireç ve çimento karışımı sıva üzeri kireç badanalıdır. Zemin katta yer alan daire onaylı mimari projesine göre mutfak, salon-salomanje, 2 oda, kiler, tuvalet, banyo, giriş, balkon ve teras hacimlerin meydana gelmekte olup toplam 130,00 m² kullanım alanına sahiptir.Tapu kayıtlarında her ne kadar mesken nitelikli olsa da keşif tarihi itibari ile iç hacimler arasında ki bazı duvarlar yıkılmış, kapıları sökülmüş ve işyeri (pastane imalathanesi ve satış yeri) olarak kullanılmaktadır. Islak hacimler balkon ve teras dışında kalan mahallerin tamamının zeminleri seramik kaplamalı duvarları ve tavanları saten alçı üzeri plastik boyalıdır. Tuvaletlerin giriş kapıları PVC doğramalı olup duvar ve zeminleri seramik kaplamlıdır. Teras zemini dökme mozaik kaplamalıdır. Isınması kalorifer sistemi ile sağlanmaktadır. Mutfağında bulunan mermer mutfak tezgâhının altında ve üzerinde suntelemden yapılı mutfak dolapları bulunmaktadır. Girişi yol cephesi olan kuzeydoğudan sağlanan taşınmazın yol cephesi alüminyum doğramalı camekândır.
İmar Durumu :1/1000 Uygulama imar planına sahiptir.
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 10/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri :OSMANCIK BELEDİYESİ KÜLTÜR SİTESİ MEZAT SALONU OSMANCIK/ ÇORUM
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/92 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR