ÇORUM 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum Merkez'de işyeri icradan satılıktır (çoklu satış)

ÇORUM 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978601
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : GÜLABİBEY MAH. / GÜLABİBEY
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HAKİMİYET 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1162 ESAS
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.06.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
11.07.2019 11:10
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - Karakeçili mah. Alaybey sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek hizmet binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu MERKEZ / ÇORUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ÇORUM 5. İCRA DAİRESİ

2019/1162 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Çorum İli, Merkez İlçesi, Gülabibey Mahallesi, Ada: 2920, Parsel: 5 de kayıtlı 6 bağımsız bölüm numaralı, ana gayrimenkulü 245,76 m² yüzölçümünde, arsa vasfında, Kat İrtifakı yapılı, zemin katta yer alan tamamı borçlu adına kayıtlı İş yeri niteliğinde tapuda kayıtlıdır.Dava konusu taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas yapı tarzında, bitişik nizam, Zemin Kat + 2 Normal kat olmak üzere 3 katlı olarak inşa edilmiştir. Binanın dış cepheleri mantolama üzeri silikon esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır. Ahşap oturtma çatısı M.T kiremit kaplamalıdır. Binanın giriş kapısı demir doğramalıdır. Binada 4 iş yeri ve 4 adet mesken yer almakta olup, toplam 8 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Elektrik, su, telekomünikasyon, doğalgaz, kanalizasyon gibi altyapı sistemlerinin mevcut olduğu tespit edilen bina; III. Sınıf A Grubu yapılar sınıfına dâhildir. satışa konu taşınmaz Halihazırda zemin katta bulunan ve bağımsız bölüm no: 6 olan iş yeri 62,00 m2 alanındadır. İş yerinin arka kısmındaki duvar yıkılarak 7 nolu bağımsız bölüm ile birleştirilmiştir. İş yeri Bağcılar Caddesine 5,75 m cephelidir. Güney batı yönde bulunan girişi, kapısı ve vitrini demir doğrama üzeri cam, zemini seramik kaplama, duvarları sıvalı ve boyalıdır. Çorum Tapu Müdürlüğünde incelenen onaylı mimari projesine göre tek mahalden oluşmaktadır.
Adresi: Gülabibey Mahallesi, Bağcılar Caddesi Apt. No:55/A Merkez/ÇORUM posta adresinde
Yüzölçümü : 245,76 m²(üzerinde bulunduğu arsası)
Arsa Payı : 2/24
İmar Durumu : Var ,1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında parsel İnşaat tarzı Bitişik Nizam 3 katlı Ticaret + Konut alanı olarak işaretlidir.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (20/03/2019 tarihli ve 843 sayılı CUMHURBAŞKANI kararı)
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 12/06/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 11/07/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Karakeçili mah. Alaybey sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek hizmet binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu MERKEZ / ÇORUM
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum İli, Merkez İlçesi, Gülabibey Mahallesi, Ada:2920, Parsel:5, de kayıtlı 7 bağımsız bölüm numaralı, ana gayrimenkulü 245,76 m² yüzölçümünde, Arsa vasfında, Kat İrtifakı yapılı, zemin katta yer alan tamamı borçlu adına kayıtlı İş yeri niteliğinde tapuda kayıtlıdır.Dava konusu taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas yapı tarzında, bitişik nizam, Zemin Kat + 2 Normal kat olmak üzere 3 katlı olarak inşa edilmiştir. Binanın dış cepheleri mantolama üzeri silikon esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır. Ahşap oturtma çatısı M.T kiremit kaplamalıdır. Binanın giriş kapısı demir doğramalıdır Binada 4 iş yeri ve 4 adet mesken yer almakta olup toplam 8 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Elektrik, su, telekomünikasyon, doğalgaz, kanalizasyon gibi altyapı sistemlerinin mevcut olduğu tespit edilen bina;III. Sınıf A Grubu yapılar sınıfına dâhildir. 7 Numaralı Bağımsız Bölüm; Hâlihazırda zemin katta bulunan ve bağımsız bölüm no 7 olan iş yeri 63,40 m2 alanındadır. İşyerinin arka kısmındaki duvar yıkılarak 6 nolu bağımsız bölüm ile birleştirilmiştir. İş yeri Bağcılar 3. Sokağa 6,70 m cephelidir. Kuzey doğu yönde bulunan girişi, kapısı ve vitrini demir doğrama üzeri cam, zemini seramik kaplama, duvarları sıvalı ve boyalıdır. Çorum Tapu Müdürlüğünde incelenen onaylı mimari projesine göre iş yeri ve WC mahallerinden oluşmaktadır.
Adresi: Gülabibey Mahallesi, Bağcılar Caddesi Apt. No:55/B Merkez/ÇORUM posta adresinde
Yüzölçümü : ana gayrimenkulü 245,76 m² (üzerinde bulunduğu arsası)
Arsa Payı : 2/24
İmar Durumu : Var , 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Bitişik Nizam 3 katlı Ticaret + Konut alanı olarak işaretlidir .
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (20/03/2019 tarihli ve 843 sayılı CUNHURBAŞKANI kararı)
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 12/06/2019 günü 11:25 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 11/07/2019 günü 11:25 - 11:30 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Karakeçili mah. Alaybey sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek hizmet binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu MERKEZ / ÇORUM
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1162 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR