ÇORUM 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum/Merkez'de işyeri icradan satılıktır

ÇORUM 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00926365
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : AK KENT MAH. / ULUKAVAK
: 85
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 09.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/19 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.03.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
22.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
Çorum adliyesi ek bina Karakeçili mah. Alaybey Sk. No: 96/A Çorum 5. icra müdürlüğü 2. kat mezat salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM 5. İCRA DAİRESİ
2018/19
TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum İl, Merkez İlçe, 4485 Ada, 74 Parsel, Çepni Mah. Hıdırlık altında buluz yolu civarı Mevkii, 11 Nolu Bağımsız Bölüm Dava konusu taşınmaz tapuda; Çorum İli, Merkez ilçesi, Çepni Mahallesi, Hıdırlık Altında Buluz Yolu Civarı Mevkii, Cilt: 20, Sayfa: 1883, Ada: 4485, Parsel: 74 adresinde, G Blok, Bodrum + zemin kat + birinci kat, bağımsız bölüm no: 1, Yüzölçüm: 32.331,07 m² alanında, ana taş. niteliği Arsa vasfında, 7/400 arsa paylı İş Yeri olarak kayıtlıdır.
İş yeri 400 m2 arsa üzerine zemin kat + 1 normal katlı inşa edilmiş olup doğu-batı-güney cephelere hakimdir. Bina bitişik nizamda ve betonarme karkas olarak inşa edilmiştir. Binanın giriş kapısı demir doğramalı, dış cephesi akrilik boyalıdır. Binanın çatısı çelik konstrüksiyon üzeri sandviç panel kaplı ve taşınmazın ısınma sistemi sobadır.
Elektrik, su, telekomünikasyon ve kanalizasyon gibi altyapı sistemleri mevcut olan site; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan Yapı Yaklaşık Maliyetlerine göre; Mimarlık ve Mühendislik İşleri Şartnamesinin 3.2. Maddesi gereğince; III. Sınıf A grubu yapı sınıfına dâhildir. 11 Numaralı Bağımsız Bölüm:
İş yeri 8 adet bloktan oluşan traktörcüler sitesinin A bloğunda bulunmaktadır. A blok Z+1 nolmal kattan oluşan toplam 14 adet dükkandan oluşmaktadır. Çorum Belediyesinden edinilen bilgiye göre zemin katı 42,50 m², 1. normal katı ise 42,50 m² olmak üzere toplam kullanım alanı 85 m² 'dir. İş yerinin zemin kattaki bölümünde ofis + WC ve mutfak bulunmakta, 1. normal katta ise 2 ofis ve duş hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın tüm zemin hacimleri fayans kaplı, duvarları sıva üzeri plastik boyalıdır. Dükkân daha önce İş yeri olarak kullanılmış, halihazırda boş durumdadır.
Dava konusu taşınmaz Şehir Merkezine 3 km, Yeni Hastaneye 4350 m, Çorum Otogarına 1.7 km mesafede ve Çevre Yolu Bulvarına 250 m mesafededir.
Adresi : Dava konusu taşınmaz; Ak Kent Mah. Traktörcüler Sitesi A blok, No: 11 Merkez/ÇORUM posta adresindedir.
Yüzölçümü : 85 m2
Arsa Payı : 7/400
İmar Durumu : Yapılaşma şartlarında traktörcüler sitesi olarak işaretli
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası r bendi Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : haciz ipotek
1. Satış Günü : 22/03/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 22/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Çorum adliyesi ek bina Karakeçili mah. Alaybey Sk. No: 96/A Çorum 5. icra müdürlüğü 2. kat mezat salonu
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/19 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR