ÇORUM 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Çorum Merkez'de 461 m² işyeri mahkemeden satılıktır

ÇORUM 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01061905
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : GÜLABİBEY MAH. / GÜLABİBEY
: 461
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 05.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2017/8 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
423,241 TL
Birinci Satış Günü
:
15.11.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
10.12.2019 14:45
Satış Yeri
:
Çorum Adliye Sarayı Müzayede Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/8 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum Merkez Gülabibey Mahallesi Yaydiğin Kırında bulunan 1417 ada 12 parsel sayılı 461,73 m2 alanında işyeri niteliğindeki taşınmaz olup üzerinde tek katlı kısmi asma katlı betonarme karkas, tavanı tabliyesiz, çelik çatılı, üzeri oluklu asbest ve oluklu saç kaplamalı bina mevcuttur. Hali hazırda döküm atölyesi olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın güney ve batı cephesi yola cephelidir. Cepheleri sıvalı, boyalı ve demir doğramalıdır. İç duvarları sıva üzeri boyalı, tabanı şap beton kaplamalıdır. Taşınmazın güneyinin heyelanlı bölge olduğu, binanın güney batı köşesindeki temele betonla takviye yapıldığı, bu kısmın beton zemininde ve duvarında çatlama olduğu tespit edilmiştir. Altyapı sorunu yoktur. Yapı yıpranma oranı % 40'dır.
Adresi : Küçük Sanayi 41.Sokak No: 7 Çorum
Yüzölçümü : 461,73 m2
İmar Durumu : Küçük Sanayi Sitesi parselidir.
Kıymeti : 423.241,80 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Ebubekir Sıddık Türker hissesi üzerinde 60.000,00 TL bedelli ipotek ile hacizler mevcuttur.
1. Satış Günü : 15/11/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Çorum Adliye Sarayı Müzayede Salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. %o 5,69 damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/8 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR