ÇORLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çorlu'da 150 m2 işyeri icradan satılıktır

ÇORLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027237
Şehir : Tekirdağ / Çorlu
Semt-Mahalle : NUSRATİYE MAH. / SİLAHTAR
: 150
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 18.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/213 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
07.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
Çorlu Adliyesi 4.İcra Müdürlüğü Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORLU
1. İCRA DAİRESİ
2018/213 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İli Çorlu İlçesi Nusratiye Mah. 684 ada 52 parsel 409 m2 yüzölçümüne sahip arsa vasıflı taşınmaz üzerinde bulunan 40/760 arsa paylı zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm dükkan nitelikli taşınmaz.
İmar planında bitişik nizam 6 kat konut alanında bulunmaktadır. Yapı ruhsat tarihi 21/11/1996 olup bağımsız bölümün net yüzölçümü 150 m2 den azdır. Bağımsız bölüme ait yapı kullanma izin belgesi bulunmamaktadır. Kıymet takdiri yapılan taşınmazın söz konusu taşınmazın bulunduğu binanın yapı ruhsat tarihinin 12/10/2004 öncesine ait olduğu için ve yapı kullanma izin belgesi almadan da ticari faaliyet yapabileceği anlaşılmaktadır. Bağımsız bölümün bulunduğu betonarme bina bodrum kat + zemin kat + 5 normal kattan oluşmaktadır. Betonarme binanın dış cephesi ısı yalıtımı uygulanmış akrilik dış cephe boyası ile boyalı pencere doğramaları pvcdir. Yapının dış cephesinde dekoratif amaçlı söve teşkil edilmiştir.Taşınmaz elektrik, altyapı, ulaşım, su ve temizlik hizmetlerinden yararlanan çevresinde konut yoğunluğunun bulunduğu bir konumda yer almaktadır. Bina giriş tarafı sol tarafından bulunan dükkanın zemin kaplaması seramik, duvarları dekoratif taş, tavanında ise yine dekoratif ışıklandırma yapılmıştır. Dükkan içerisinde kolonlar ve tavandaki belli bölümlerde ahşam kaplama yapılmıştır. Dükkanın Erdal İnönü caddesine bakan bölümünde sundurma yapılmıştır.Taşınmazın olumlu özellikleri merkezi konumda olması , mevcut altyapısı gösterilebilir. Olumsuz özelliği ise yapının çok eski olması örnek olarakgösterilebilir.
Taşınmaz kıymet takdiri tarihindeki ( 06/07/2018) hali ile ihaleye çıkartılmıştır.
Adresi :Nusratiye Mah. Erdal İnönü cad. Ahmet Recep İşkar Apt. No:17 Çorlu/TEKİRDAĞ bağımsız bölümde İnci Börek isimli işyerinin faaliyet gösterdiği tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 409 m2 (arsa)
Arsa Payı : 40/760
İmar Durumu : İmar planında bitişik nizam 6 kat konut alanında bulunmaktadır. Yapı ruhsat tarihi 21/11/1996 olup bağımsız bölümün net yüzölçümü 150 m2 den azdır. Bağımsız bölüme ait yapı kullanma izin belgesi bulunmamaktadır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı :%8 ( Resmi gazetede yayınlanan 21/03/2019 tarih ve 843 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi uyarınca KDV indirimi yapılmış olup, taşınmazın her ne sebeple olursa olsun 31/12/2019 tarihine kadar teslim alınmaması durumunda teslim tarihindeki geçerli KDV oranı uygulanacaktır. )
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 07/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Çorlu Adliyesi 4.İcra Müdürlüğü Mezat Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/213 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR