ÇORLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çorlu'da 115 m2 işyeri icradan satılıktır

ÇORLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940591
Şehir : Tekirdağ / Çorlu
Semt-Mahalle : KAZIMİYE MAH. / SİLAHTAR
: 115
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 05.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1369 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
460,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.04.2019 15:30
İkinci Satış Günü
:
06.05.2019 15:30
Satış Yeri
:
ÇORLU 4.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORLU
4. İCRA DAİRESİ
2018/1369 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Tekirdağ ili Çorlu İlçesi Kazimiye Mah Eskibağlar mevkii 1962 Ada 15 Parseldeki 3.345,00 metrekare yüz ölçümüne sahip arsa vasıflı taşınmaz üzerinde bulunan 117/4204 arsa paylı 2. kat 30 nolu bağımsız bölüm (Mesken). İmar planında ayrık nizam 4 kat konut alınında kalmaktadır. Bağımsız bölüm tapuda her nekadar mesken vasfında olsa da fiili durumda borçlu tarafından işyeri olarak kullanılmaktadır. Bağımsız bölüm yanında bulunan 29 numaralı bağımsız bölüm ile birlikte kullanılmakta ve aralarında mimari projede bulunan duvarın örülü olmadığı tespit edilmiştir. Taşınmaz Dumlupınar cad piri reis cad ve Yakup sokak kesişiminde yer alan parsel üzerindedir. Bina salih omurtak caddesinin yaklaşık 100 m kuzeyinde Dumlupınar cad cephe durumundadır.Her türlü sosyal yapıya yakın bir mevkiide bulunur.Alt yapı elektrik uluşam su temizlik ve belediyenin her türlü hizmetlerinden faydalana bilmektedir.Bina bodrum+zemin+ 3 normal kattan oluşan betonarme karkas olarak inşaa edilmiştir.Dış cephesinde kompozit kaplama teşkil edilmiş, kapı ve pencere doğramaları alüminyumve camekan doğramalar kullanılmıştır.Hol, üç ofis odası,bir mutfak ve iki tuvalet bulunmaktadır. (Mesken) İş yeri olarak kullanılmakta olup brüt 115,16 metrekaredir.Kıymeti : 460.000,00 TLKDV Oranı: %18 (İşyeri olarak kullanılmakla)
1. Satış Günü : 08/04/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 06/05/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : ÇORLU 4.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1369 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, borçlu alacaklı veya ilgililerin herhangi birine satış ilanının tebliğ edilememesi durumunda,ilanen tebliğe kaim olmak üzere ilan olunur.04/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR