ÇORLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çorlu'da 108 m² dükkan icradan satılıktır

ÇORLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978533
Şehir : Tekirdağ / Çorlu
Semt-Mahalle : NUSRATİYE MAH. / SİLAHTAR
: 108
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/313 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.06.2019 15:30
İkinci Satış Günü
:
09.07.2019 15:30
Satış Yeri
:
ÇORLU 4.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORLU
4. İCRA DAİRESİ
2019/313 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Tekirdağ ili Çorlu ilçesi Nusratiye mahallesi Eski Bağlarmevkii 2238 ada 3 parsel 5.140,00m2 yüzölçümüne sahip arsa vasıflı taşınmaz üzerinde bulunan 6/396 arsa paylı A2 Blok zemin kat 44 nolu bağımsız bölüm (Dükkan).İmar Planında serbest yapılaşma şartına sahip konut alanında bulunmaktadır.Taşınmazın Açık adresi Hürriyet Mah. Kemaller cad. Ferah Evler Sitesi A2 Blok No 48 Çorlu dur. Taşınmaza ait yapı kullanım izni yoktur.İzin belgesi olmadığı müddetçe ticari faaliyet yapılabilme durumu yoktur. Dükkanın bulunduğu betonarme bina bodrum kat+zeminkat+10 normal kattan oluşmaktadır. Betonarme binanın dış cephesi ısı yalıtımı uygulanmış dış cephe boyası ile boyalı, pencere doğramaları çift cam PVC dir. Taşınmaz gelişmekte ve konut yoğunluğunun artış gösterdiği çevresinde ilköğretim okulları villalardan ve yüksek binalardan oluşan sitelerin bulunduğu ulaşım alt yapı elektrik su ve temizlik hizmetlerinden faydalanan çevresinde konut yoğunluğunun bulunduğu bir konumda yer almaktadır. Taşınmaz üzerinde henüz inşaat işleri tamamlanmayan ve kısmen inşaat faaliyeti devam eden A1 ve A2 bloktan oluşan Ferah Evler isimli site bulunmaktadır.Taşınmazda bir adet asansör çalışır durumdadır.Binada doğal gaz tesisat çalışmaları devam etmektedir. Bağımsız bölümün dış cephe doğramaları alüminyunm olup iç mekanda zemin kaplaması seramik duvar ve tavanları boyalıdır. Duvarların bir kısım boya dökülmeleri başlamıştır.Bir adet kapısı olmayan tuvalet vardır dükkan Bürüt 108 metrekaredir.
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 13/06/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 09/07/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : ÇORLU 4.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/313 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, borçlu alacaklı veya ilgililerin herhangi birine satış ilanının tebliğ edilememesi durumunda ilanen tebliğe kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR