ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çerkezköy'de 119 m2 işyeri icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941974
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
Semt-Mahalle : İSTASYON MAH. / ÇERKEZKÖY
: 119
Yayınlandığı Gazeteler

ÇERKEZKÖY BAKIŞ 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5541 ESAS
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.03.2019 11:05
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2018/5541 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 792 Ada, 2 Parsel, İSTASYON Mahalle/Köy, 12 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz depolu işyeri Bodrum Kat + Zemin kat + 5 Normal Katlı B.A. Yapı tarzında inşa edilmiş binanın Zemin + bodrum katindadır. İş yerinin giriş kapısı ve camekanları alüminyumdur. İki iş yeri birleştirilerek tek mekan şeklinde kullanılmaktadır. Bodrum kata iniş içeriden merdiven ile sağlanmaktadır. Bodrum kat zemini seramik, duvarlar plastik, tavanlar tavan boyalıdır. Zemin kat zeminleri desenli laminat parke, duvar ve tavanlar boyalıdır. Halen Spor Rota Merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Zemin kat 60,00 m2, bodrum kat 59,00 m2 olmak üzere toplam 119,00 m2 alanlıdır. İşyeri İstasyon mahallesinde, elektrik, su, çöp toplama gibi belediyenin hizmetlerinden yararlanır konumdadır. Ulaşım imkânına sahiptir.Değer tespiti istenilen taşınmazın bulunduğu bölgede yapılan serbest piyasa araştırması neticesinde; değer tespiti istenilen taşınmazın konumu, alam, çevre özellikleri, mevkii, miktarı, imar durumu, yapılan emsal araştırmaları neticesinde emsal satış rayiç değerleri ve serbest piyasa alım - satım rayiç değerleri gibi etkenler göz önüne alındığında dava konusu taşınmaz değeri 320.000,00 TL olabileceği tespit ve kabul edilmiştir.
Adresi : İstasyon Mah. Eski İstanbul Cad. Çavuş Sok. No:2 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 421,21 m2
Arsa Payı : 5500/42121
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli mer? i revizyon uygulama imar planında Konut alanı fonksiyonunda kalmakta olduğu, ayrık nizam 6 kat imarlı, max T.A.K.S. = 0,40 yapılaşma şartlarına sahip olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 04/03/2019 günü 11:05 - 11:10 arası
2. Satış Günü : günü 11:05 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5541 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR