ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çerkezköy'de 104 m2 işyeri icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00964831
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
Semt-Mahalle : FEVZİ PAŞA MAH. / ÇERKEZKÖY
: 104
Yayınlandığı Gazeteler

MARMARA HABER 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8508 ESAS
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.05.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
25.06.2019 10:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2018/8508 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 718 Ada, 14 Parsel, FEVZİ PAŞA Mahalle/Köy, Zemin kat 17 Nolu BB Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz işyeri Bodrum kat + Zemin kat + 5 Normal Katlı B.A. Yapı tarzında inşa edilmiş binanın zemin katında olduğu görülmüştür. Binanın arka cephesinde bulunan ana girişine göre sağda, yol cephesine göre en solda, köşede kalan işyeridir. Ana bina asansörlü ve kaloriferlidir. Taşınmaz işyeri olarak kullanılmaktadır. Belediye onaylı projesi üzerinde yapılan incelemede işyerinin 104,99 m2 net kullanım alanı olduğu tespit edilmiştir. Belediye onaylı mimari projesinde binanın zemin katında ayrı ayrı 16 ve 17 nolu bağımsız bölüm işyerleri mevcut olduğu görülmüştür. Yerinde yapılan incelemede ise fiiliyatta bu işyerleri arasındaki bölme duvarlar kaldırılarak 16 ve 17 nolu bağımsız bölüm işyerleri birleştirilerek tek bir işyeri olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın mevcut durumu boştur, içinde herhangi bir faaliyet olmadığı görülmüştür. Zemin kat döşemeleri seramik kaplamıdır, duvarlar alçı kaplama saten boyalıdır, işyeri giriş cephesi ısı yalıtımlı alüminyum doğramadır. Tavan asma tavandır, fakat asma tavan panellerinin hiçbiri yerine takılmamıştır. Radyatör panellerinin de yerinde takılı olmadığı tespit edilmiştir. Taşınmazın içinde WC mahali de mevcuttur. İşyeri Çerkezköy Bel. konut ve işyeri alanı içinde, elektrik, su, çöp toplama gibi belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanır konumdadır. İşyerinin bulunduğu bina Leylak ve Kısa sokağa cephelidir. Her türlü ulaşım imkânına sahiptir. Çerkezköy Beled. 1.340,00 Metre uzaklıkta bulunmaktadır.
Adresi : Yıldırım Beyazıt Mah. Kısa Sok. No:4 Zemin Kat 17 Nolu BB (Tapuda Fevzipaşa Mah. 718 Ada 14 Parsel 17 Nolu BB) Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 550,53 m2
Arsa Payı : 9000/60988
İmar Durumu : İnşaat tarzı1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar planında Konut Alanı fonksiyonunda kalmakta olup, ayrık nizam 6 kat imarlı alanda yapılaşma şartlarına sahip olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 04/09/2015 tarihli yönetim planı,ipotek
1. Satış Günü : 22/05/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 25/06/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8508 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR