ANKARA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya'da 143m2 - 1.sınıf pide kebap salonu icradan satılıktır

ANKARA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941225
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : HUZUR MAH. / ÖVEÇLER
: 143
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/16556 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
22.04.2019 11:00
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
13. İCRA DAİRESİ
2017/16556 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Çankaya İlçesi, Huzur Mahallesi, 25411 Ada 5 nolu parselini teşkil eden 869,00 m2 miktarındaki ''Betonarme Bina '' nitelikli taşınmazda yer alan, 77/869 arsa paylı, 1.bodrum kat bağımsız bölüm numarası 11 olan ''1.sınıf pide kebap salonu'' nitelikli taşınmazın tamamı Aylin GÖZ adına kayıtlıdır. Taşınmaz Ankara İli, Çankaya İlçesi, Huzur Mahallesi, 1131.Sokak üzerinde kain imarın 25411 ada 5 parselinde yer alan 16 kapı nolu Erdem Apartmanındaki 1.bodrum kat 11 numaralı bağımsız bölüm dükkandır. Taşınmazın bulunduğu binanın giriş kapı numarasını 1131.sokaktan alan 16 nolu Erdem Apartmanıdır. 1112.Cadde ile 1131.Sokak kesişiminde yer almaktadır. Betonarme karkas olup, 1 bodrum kat + zemin kat+ 3 normal katlıdır. Ayrık nizam tarzda inşa edilmiştir. Binada 1 dükkan, 10 mesken nitelikli bağımsız bölüm mevcuttur. Dış cepheleri sıva üzeri akrilik boyalıdır. Giriş kapısı camlı demir doğrama olup, yan duvarlar mermer kaplıdır. Bina girişinde döşeme mermer, duvarlar 1,30 m,kadar mermer, tavan fasarittir. Merdiven ve kat hollerinde döşemeler mermer, duvarlar 1,30 m.kadar mermerdir. Merdiven korkulukları demir doğrama olup, cadde cephesinde açık otoparkı vardır. Bina tüm altyapı ve belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Satış konu taşınmazın girişi, binanın 112.Cadde cephesindeki açık otopark tarafından sağlanmaktadır.Yan cephesinde demir doğramadan bir kapısı daha vardır. Dükkanın giriş kapısı ve pençeleri camlı alüminyum doğramadır. Pencereleri zemin seviyesinde olup, demir korkulukları vardır. İçindeki kapı doğramaları ahşap doğramadır. Filli durumda giriş, ofis, depo kadın/erkek wc kısmı, mutfak ve deposundan oluşmaktadır. Giriş ve ofis kısmında zemin tek strip laminat kaplı, diğer alanların zemini seramiktir. Ofis kısmı camlı alimünyum doğrama ile ayrılmış durumdadır. Mutfakta mermer tezgah, ahşap dolaplar bulunmaktadır. Wc ler seramik kaplı, birinde wc taşı ve lavabo, diğerinde klozet ve lavabo mevcuttur. Hali hazırda kiracı tarafından malzeme deposu olarak kullanılmaktadır.İki cepheli olup, otopark tarafından güneş görür durumdadır.
Adresi : Huzur Mahallesi.1131.Sokak 16/A Kapı Numaralı Erdem Apartmanındaki 1.Bodrum Kat 11 Nolu Bağımsız Bölüm Çankaya/Ankara
Yüzölçümü : 143,28 m2
Arsa Payı : 77/869
İmar Durumu : İmarlı
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 25/03/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 22/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/16556 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR