ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya Park Tower'da 2+1 büro icradan satılıktır

ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00887549
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : ALACAATLI MAH. / ÇAYYOLU
Oda Sayısı : 2+1
: 98
Isıtma : Doğalgaz (Merkezi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 03.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/18901 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.12.2018 10:45
İkinci Satış Günü
:
17.01.2019 10:45
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
15. İCRA DAİRESİ
2017/18901 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Ankara İli, Çankaya İlçesi, 41686 Ada, 1 Parsel, ALACAATLI Mahalle, 46 Nolu Bağımsız Bölüm Ana taşınmazın hali hazır durumu : Bina 2 bodrum kat+zemin+12 kattan oluşmaktadır. Binanın cephesi sıva + boyalıdır. Taşınmazda çift asansör bulunmaktadır. katta 4 bağımsız bölüm bulunan taşınmazda 50 bağımsız bölüm mevcuttur. Bölge yol, su,elektrik,telefon,doğalgaz,otobüs kanalizasyon gibi her türlü Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. 11. kat 46 bağımsız bölüm nolu Büro , antre, 2 oda , mutfak, wc, banyo ve 2 balkondan oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik antre zemini seramik duvarlar boyalıdır. Odalar zemini laminat parke kaplı duvarlar boyalıdır. Mutfak zemini seramik kaplı duvarları boyalı , mutfak tezgahi laminat mutfak tezgah alnı cam ,tezgah altında ve üzerinde lake dolaplar mevcuttur. Wc+banyo zemini ve duvarları seramik kaplı olup, tekne, duşakabin, klozet ve dolaplı lavabo bulunmaktadır. Pencere doğramaları alüminyum + ısı camlı iç kapılar panel kapıdır. Bağımsız bölüm merkezi sistem ısıtmalıdır. bağımsız bölümün faydalı kullanıp alanı 92,00m2 dir. Taşınmazın geniş içeriği dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.
Adresi : Alacaatlı Mah. 3362. Cadde No:3 Park Tower ResidenceÇankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 8.294 m2
Arsa Payı : 160/8294
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 20/12/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 17/01/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/18901 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR