ANKARA 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya/Maltepe'de 6 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00920555
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : MALTEPE MAH. / MALTEPE
: 6
Yayınlandığı Gazeteler

24 SAAT 27.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/21959 ESAS
Muhammen Bedeli
:
20,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.02.2019 16:20
İkinci Satış Günü
:
08.03.2019 16:20
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 Ankara (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
20. İCRA DAİRESİ
2017/21959 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Ankara İli, Çankaya İlçesi, Maltepe Mahallesi, 1191 ada, 19 parselde, altında bir salon ve 10 dükkan bulunan kargir apartman niteliğindeki ana taşınmazda, 12/2880 arsa paylı, zemin kat, bağımsız bölüm numarası 28 olan dükkan vasıflı taşınmazdır ve tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır. Taşınmazın bulunduğu bina GMK Bulvarı üzerinde ara parselde yer alan 67 kapı numaralı Yönak Apartmanı olup, bodrum, zemin ve 6 normal kattan oluşmakta, bodrum katında salon, zemin katında 10 dükkan, normal katlarında 3'er daire bulunmakta ve toplam 29 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın cepheleri sıva üzeri boyalıdır. Binaya giriş GMK Bulvarı cephesinden, zemin kat seviyesinden sağlanmakta olup, meskenlere, zemin kattaki dükkanlara ve bodrum kattaki salona olmak üzere 3 ayrı giriş mevcuttur. Binanın giriş kapısı camlı demir doğramadır. Bina giriş ve duvarları 1,30 mt seviyede mermer üstü sıva üzeri boyalı, merdiven basamakları ve sahanlıkları mozaik kaplı, korkulukları demir doğramadır ve asansörlüdür. Bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içinde yer almaktadır. Satışa konu bağımsız bölüm dükkanın giriş kapısı ve pencere doğramaları camlı demir doğrama, zemini seramik, duvarları sıva üzeri boyalı, ön cephede sol tarafta bulanan pasaj girişinden girilen koridora cepheli olup, GMK Bulvarına cephesi bulunmamaktadır. Dükkanın faydalı kullanım alanı 6,00 m² olarak hesaplanmıştır.
Yüzölçümü : 926,00 m2
Arsa Payı : 12/2880
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 20.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 08/02/2019 günü 16:20 - 16:30 arası
2. Satış Günü : 08/03/2019 günü 16:20 - 16:30 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 Ankara (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı)

Satış Şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/21959 esas sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR