ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya/Dodurga'da 119 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979684
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : DODURGA MAH. / ÇAYYOLU
: 119
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/3210 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.05.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
24.06.2019 10:40
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
32. İCRA DAİRESİ
2015/3210 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 68 Ada, 1 Parsel, DODURGA Mahalle/Köy, 2. Blok Zemin kat 40 nolu bağımsız bölüm. Nolu Bağımsız Bölüm Söz konusu taşınmaz; Ankara ili, Çankaya ilçesi, Dodurga Mahallesi, İletim Caddasinde kain imarın 68 ada, 1 nolu parselinde yer alan, Gizem ve İletim Sitesi 2. Bloktaki 5 kapı nolu Apartmandaki Zemin kat 5/D (Tapuda 40 nolu) bağımsız bölüm dükkandır. Bina, 1 bodrum kat+zemin kat+10 normal katlıdır. Bina ayrık nizam tarzında inşa edilmiştir. Binada 4 dükkan ve 36 konut olmak üzere, toplam 40 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina ön cephesi subasmana kadar dekoratif taş kaplı olup, üst kısımları akrilik boyalıdır. Bina giriş kapısı ve rüzgarlığı camlı alüminyum doğramadır. Bina girişi, merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer kaplı, merdiven evi duvarları 1,20 m yüksekliğe kadar mermer kaplı olup, üst kısımları ve tavanlar plastik boyalıdır. Bina asansörlü olup, açık otopark mevcuttur. Tüm alt yapı ve belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. 5/D (Tapuda 40 nolu) nolu bağımsız bölüm dükkan ise; Zemin katta yer almakta olup, site girişen bakmaktadır. Dükkanın ön cephesi ve giriş kapısı camlı demir doğramadır. Fiiliyatta 5/D (Tapuda 40 nolu) kapı nolu dükkanın Apartman girişinde ayrı girişi mevcuttur. Dükkan zemini karo mozaik kaplıdır. Duvarları ve tavanı plastik boyalıdır. Dükkan içerisinde WC bulunmaktadır. Radyatörleri mevcuttur. Dükkanın net kullanım alanı 119,00 m²'dir.
Yüzölçümü : 10.151 m²
Arsa Pay/Payda : 846/101510
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı E:1.50 Hmax: Serbest MİA (Merkezi İş Alanı) olarak yapılaşma şartları belirlenmiştir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/05/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 24/06/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İcra ve İflas Kanunu’nun 112. maddesine göre, tayin edilen satış gününün resmi tatile rastlaması hâlinde, aynı Kanunun 19 ve 126. maddeleri uyarınca resmi tatil gününü takip eden ilk iş gününde satış işlemi yapılacağı, 7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/3210 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR