ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya Çukurca Mahallesi'nde 2+1 büro icradan satılıktır

ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00887685
Şehir : Ankara / Çankaya
Oda Sayısı : 2+1
: 136
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 03.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/54 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
08.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) ALTINDAĞ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
1. İCRA DAİRESİ
2018/54 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Çankaya ilçesi, Çukurca Mahallesi, 26114 ada, 6 numaralı parseli teşkil eden, 728,00 m² yüzölçümlü, 5 katlı betonarme ofis-işyeri ve arsası niteliğindeki ana taşınmazda, 50/728 arsa paylı, 3. kat (13) bağımsız bölüm numaralı çatı aralı büro Cekar Müh. Peyzaj Tar. İnş. Tic. Ltd. Şti. adına kayıtlıdır.
A) Taşınmazın bulunduğu ana binanın özellikleri: Bina, 457. Sokak üzerinde ara parselde 29 kapı numaralı Birlik Platinum Apartmanıdır. Bina, bodrum+zemin+3 normal kat ve çatı arasından oluşmaktadır. Binanın ön cephesi alüminyum giydirme cephelidir. Binay giriş 457. Sokak cephesinden zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Binanın giriş kapısı ve rüzgarlık kapısı camlı alüminyum doğrama kapıdır. Bina giriş zemini granit, duvarları sıva üzeri boyalıdır. Bina merdiven basamak ve sahanlıkları mermer, merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Anagayrimenkul asansörlüdür. Zemin ve normal katlarında 4'er daire bulunan anagayrimenkulde toplam 14 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü hizmetlerden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır.
B) Çatı aralı büronun özellikleri: Büronun giriş kapısı çelik kapıdır. Büro konut olarak kullanılmaktadır. Bağımsız bölüm mahallen: 2 oda, salon, mutfak, 2 banyo ve terastan müteşekkilidir. Giriş katında, salon, oda, mutfak, banyo ve balkon bulunmaktadır. Salon ve odada zemin döşemesi laminat parke kaplı, duvarları duvar kağıdı kaplı, tavanlar kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı verzalit, tezgah alnı seramik, tezgahın altında ve üstünde lake kaplama ahşap dolapları yapılıdır. Banyo zemin ve duvarları seramiktir. Banyoda duş kabini, klozet ve lavabolu banyo dolabı mevcuttur. Balkon zemini seramik kaplıdır. Balkon cam bolkan sistemi ile kapatılmıştır. Katlar arası ulaşımı sağlayan merdivenin basamak ve rıhtları mermer, korkulukları alüminyumdur. Üst katında: oda, banyo ve teras bulunmaktadır. Üst kat holde cam bölme ile çatı arası kısmında ayrıca oda oluşturulmuştur. Odada zemin döşemesi laminat parke kaplı, duvarları duvar kağıdı kaplı, tavanlar kartonpiyerlidir. Odada giyinme odası mevcuttur. Banyo zemin ve duvarları seramiktir. Banyoda duş kabini, klozet ve lavabolu banyo dolabı mevcuttur. Teras zemini seramik kaplıdır. Pencereler PVC doğrama+ısıcamlı, iç kapılar panel kapıdır. Bağımsız bölüm kombi sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır. Büro, 457. Sokak'a göre sağ arka cephelidir. Büronun faydalı kullanım alanı içten içe yapılan ölçümlere göre 102,40 m² daire ve 5,00 m² balkon, 20,00 m² teras dahil net 136,00 m² olarak hesaplanmıştır.
Adresi : Çukurca Birlik Mah. 457. Sk. 29/13 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 136,00 m2
Arsa Payı : 50/728
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 08/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) ALTINDAĞ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/54 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR