ANKARA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya/Bahçelievler Mahallesi'nde 135 m2 dükkan icradan satılıktır

ANKARA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940647
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : BAHÇELİEVLER MAH. / BAHÇELİEVLER
: 135
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/102 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.03.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
25.04.2019 14:30
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
14. İCRA DAİRESİ
2018/102 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ankara İli, Çankaya İlçe, 1487 Ada, 20 Parsel, BAHÇELİEVLER Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Ana g.menkul Bina, bodrum+ zemin+ 3 kattan oluşmaktadır. Bina ayrık nizam yapıdır.Taşınmaz, 3 daire, 2 dükkan olmak züre 5 bağımsız bölümden oluşmaktadır. Satışa konu taşınmaz giriş katı ve alt katta bulunan depodan oluşmaktadır. Bağımsız bölümde borçlu yakını tarafından giyim eşyaları satış yapılmaktadır. Dükkanın giriş katı, tek hacimden oluşmaktadır. Depo katı, fiili olarak alçıpanla bölünmüş bölüm, mutfak ve 2 wc'den oluşmaktadır. Mutfak ve wc zemini seramik kaplı, kapılan panel kapıdır. Kombi sistem isıtmalıdır. Dükkan, binanın ön kısmında olup Azerbaycan Caddesine cephelidir. Dükkanın giriş katının, faydalı kullanım alanı: 80,00 m², depo katının faydalı kullanım alanı: 55,00 m² olmak üzere faydalı kullanım alanı 135,00 m²'dir. Taşınmazın ayrıntılı bilgisi dosya içerğindeki bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Çankaya ilçesi, Bahçelievler mh, Azerbaycan cd. 1487 ada, 20 numaralı parsel no: 55 zemin kat, 1(a) nolu bağımsız bölüm numaralı dükkan.
Yüzölçümü : 364 m²
Arsa Payı : 138/856
İmar Durumu : Tapu kaydı gibidir
Kıymeti : 1.300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 26/03/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 25/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/102 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR