MENEMEN SULH HUKUK MAHKEMESİ

Camıkebir Mahallesi'nde tek katlı işyeri mahkemeden satılıktır

MENEMEN SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00928040
Şehir : İzmir / Menemen
Semt-Mahalle : CAMİİKEBİR MAH. / MENEMEN
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 11.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2017/6 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
375,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.02.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
15.03.2019 14:00
Satış Yeri
:
Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda MENEMEN / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENEMEN
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/6 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Menemen İlçe, 23 Ada, 1 Parsel, Camikebir Mahalle/Köy, Tapuda avlulu kerpiç ev vasfında olan taşınmaz, halihazırda alüminyum çerçeve doğramalı camekan, galvanizli saç çatı örtülü tek katlı iş yeri olarak kullanılan betonarme bir yapı bulunmaktadır. İşyeri üç bölümden oluşmakta ve iç kısmından duvarla ayrılmış bir deposu mevcuttur. İşyeri zemini seramik kaplı, sıvalı boyalı, asma tavanlı ve spot aydınlatmalıdır. Taşınmazın bulunduğu yer Ziya Gökalp Cad. ve Eski Bergama Cad. Cepheli olmak üzere köşe parsel konumundadır. Taşınmaz konut ve iş yeri yapılaşmalarının olduğu bir bölgede, Belediye hizmetlerinden ve alt yapıdan faydalanmaktadır. Ulaşım sorunu bulunmamaktadır. İmar Kanununun 18. Maddesine tabi olması ve Tescilli kültür varlığından dolayı izne/kısıtlamaya tabi olması değerini olumsuz etkilemektedir.
Adresi : Camikebir Mah. Ziya Gökalp Cad. Ve Bergama Caddesi Köşe Konumundadır Menemen / İZMİR
Yüzölçümü : 195,24 m2 (Tam Hisse)
İmar Durumu : Menemen Belediyesi' nin 03/01/2019 tarih ve 31/47 sayılı yazısına göre "1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı içinde kalmaktadır. Zemin kat ticari bitişik nizam 5 katimarlıdır. 3194 SY' nın 18. Madde hükümlerine tabiydi, ancak Belediye Meclisinin 05/01/2015 tarih 06 sayılı kararı ile parselin de içinde kaldığı alanda, imar düzenlemesi nedeniyle bu çalışmaları olumsuz etkilememesi için her türlü imar çalışmaları durdurulmuştur. Ayrıca 23 ada 1 nolu parselin karşısında bulunan 5172 ada 12 parsel II grup tescillidir. İnşaat işleminde İzmir II Nolu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğünden izin alınması gerekmektedir. " şeklindedir .
Kıymeti : 375.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 18/02/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 15/03/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda MENEMEN / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesinin T.Vakıflar Bankası Menemen Şubesi TR 680001500158007300725931 nolu (Hesap Adı: Adliye Yazı İşleri Müdürlüğü) hesaba yatırmaları yada satış sırasında nakit TL olarak bulundurmaları veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR