BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Büyükçekmece 19 Mayıs Mahallesi'nde 130 m² büro icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050882
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : 19 MAYIS MAH. / BÜYÜKÇEKMECE
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 14.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/824 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
04.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2019/824 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Büyükçekmece İlçe, 434 Ada, 1 Parsel, B.ÇEKMECE MERKEZ Mahalle/Köy, Harmanlık Mevkii, 12 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz tapunun; Büyükçekmece İlçesi, Büyükçekmece Merkez Mahallesi 434 ada 1 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Büyükçekmece Ondokuz Mayıs Mahallesi, İnönü Caddesi, Şevki Arı Caddesi, Akel (eski 1. Bahçe) Sokak, No: 2, İsmail Nadi İş Merkezi K:3, D: 12 adresinde yer almaktadır. Yerinde yapılan incelemede; taşınmazın büro olarak kullanıldığı tesbit edilmiştir. Büro plan itibariyle; altta giriş katında bir ofis alanı, tuvalet, baklava saçtan imal edilen metal merdivenle bağlantılı üst kat çatı piyesinin, iki ofis odası, bir yatak odası, mutfak ve banyodan ibaret olduğu tesbit edilmiştir. İnceleme esnasında çatı piyesine ait açık terasın kapatılmak suretiyle iki ofis haline dönüştürüldüğü belirtilmiştir. Buna göre; çatı piyesinin ruhsatlı kısmının oda, mutfak ve banyodan ibaret olduğu görülmüştür. İnceleme ve değerlendirmede yerinde fiili durum dikkate alınmıştır. Yerinde iki ofis odası ilave edildiğinden, taşınmazın satışı halinde; bu hususun ilgilenenlerce dikkate alınması gerekmektedir. Mevcut fiili duruma göre; alt ve üst katlar takriben brüt 130 m2 kullanım alanına sahiptir. Satışa konu taşınmaz İlçe merkezinde ve çarşı pazara yakın mesafededir. Ulaşım imkanı geniş olup, toplu taşım araç durakları güzergahına yakın konumda yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmakta olup, alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş bir bölgede yer almaktadır. E-5 karayoluna, kordon boyuna, sahile yürüme mesafesinde, çevre yolları ile TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Alışveriş merkezlerinin servis araçları yakınındaki caddeyi güzergah olarak kullanmaktadır. Yolun diğer tarafındaki parselini Atirus Alış Veriş Merkezi teşkil etmektedir. Alt katın çatı piyesi ile irtibatı baklava saçtan imal edilen metal merdivenle temin edilmektedir. Merdiven çıkışında hol şeklinde bir alan, teras balkonu kapatılmak suretiyle üst kata ilave edilen iki ofis, bir yatak odası, mutfak ve banyo tuvalet şeklinde kullanılmaktadır.
Adresi : Ondokuz Mayıs Mah. İnönü Cad. Şevki Arı Cad. Akel (Eski 1. Bahçe) Sok. No:2 İsmail Nadi İş Merkezi, K:3 D:12 Büyükçekmece / İSTANBUL
Yüzölçümü : 271,04 m2 Arsa Payı : 48/540
İmar Durumu : Var, Kat sayısı 4, İnşaat tarzı Bitişik nizam 4 kat konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 450.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 04/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Büyükçekmece 2. İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankasındabulunan TR420001500158007290494645 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olmasıve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/824 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR