BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa/Osmangazi'de 3 katlı dükkan icradan satılıktır

BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065864
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : SOĞANLI MAH. / ALEMDAR
: 245
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 12.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9389 ESAS
Muhammen Bedeli
:
588,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.12.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
31.12.2019 14:20
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
11. İCRA DAİRESİ
2019/9389 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : BURSA İli, OSMANGAZİ İlçesi, SOĞANLI Mahallesi, 3540 Ada No, 1 Parsel No, 1/24 Arsa Paylı, 2.162,16 m2 Yüz Ölçümlü, ZEMİN VE ASMA KATLI YİRMİDÖRT DÜKKANI OLAN BETONARME İŞYERİ Ana Taşınmaz Nitelikli, ZEMİN-ASMA Kat, 17 No lu Bağımsız Bölüm, OTO TEŞHİR SALONU Bağımsız Bölüm Nitelikli Taşınmazın Tamamı.
Özellikleri : Bursa İli, Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan Soğanlı Mahallesi, Yeni Oto-Koop Merkezi 104. Sokak, no: 9 adresindeki asma ve teras katlı dükkandır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, blok nizam ve B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, içerisinde tamamı oto teşhir salonu olarak kullanılan 24 adet dükkanı mevcuttur. Halihazırda, işyeri amaçlı olarak kullanılan borçluya ait dükkanın yerinde yapılan ölçümlerine göre, zemin katının bürüt alanı 95,00 m2., asma katının 60,00 m2. ve teras katının 90,00 m2. olup, toplam bürüt alanı 245,00 m2. ve toplam net kullanım alanı ise 200,00 m2. dir. Dükkanın zemin katında oto teşhir salonu ile merdiven altında depo ve wc-lavabo, asma katında 1 adet ofis odası, merdiven holü ve mutfak nişi, teras katında ise 1 adet eğitim salonu, merdiven holü ve teras bölümleri bulunmaktadır. Zemin kattaki depo ve salonun tabanları seramik, asma ve teras kattaki salon ve odanın laminat parke, hol bölümlerinin mermer ile kaplı, duvarları sıvalı ve plastik boyalı, asma kattaki odanın tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Asma kattaki hol içerisinde bulunan mutfak nişinde, üzeri mermerit kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları bulunmaktadır. Wc-lavabo bölümünde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Betonarme olan katlar arası merdiven basamakları mermer ile kaplı ve kenarları krom nikel korkuluklu olan dükkanın araç geçişine uygun büyüklükteki giriş kapısı ile camekanlı çerçeveleri alüminyum profil, asma ve teras kattaki teras kapısı ile pencere çerçeveleri çift camlı PVC profildir. Doğu cepheli olan dükkanın teras katının bu cephesinde geniş terası bulunmaktadır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur. Ancak; Mahallinde yapılan incelemelerinde, söz konusu dükkanın asma katının, kuzey bitişik cephesindeki 11 kapı no’lu dükkanın asma katı ile aralarında olması gereken bölme duvarlarının yapılan tadilat sonucunda yıkılarak ve aralarına giriş kapısı ile camekanlar konularak, tek bölüm halinde müşterek kullanımlı durumuna getirildikleri belirlenmiştir. Mevcut durumu itibarı ile bağımsız bölüm niteliğini kaybetmiş olan söz konusu dükkanın tekrar bağımsız bölüm haline gelebilmesi için, projesindeki ölçülere uyulması kaydı ile asma katındaki ara bölme duvarlarının yerlerine yapılması ve müstakilen kullanılması gerekmektedir. Genellikle motorlu araç alım ve satım galericilerinin veya işyeri nitelikli müstakil binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Yalova Yolu 1. Bölge Uygulama İmar Planı kapsamında, Emsal:1.00 olan ticaret alanında (Oto Komisyoncuları “II” Toplu İşyeri Alanında) kalmaktadır.
Kıymeti : 588.000,00 TLKDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/12/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 31/12/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9389 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR