BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa/Nilüfer'de dükkan icradan satılıktır

BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01011777
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : ÇALI MAH. / ÇALI
: 59
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA ŞEHİR 15.06.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10346 ESAS
Muhammen Bedeli
:
177,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.08.2019 10:35
İkinci Satış Günü
:
04.09.2019 10:35
Satış Yeri
:
1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
9. İCRA DAİRESİ
2018/10346 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Çalı Mahallesi, 5878 Ada, 31 Parsel nolu 142,48 m² yüzölçümlü “Arsa” vasfındaki taşınmazda yer alan, kıymet takdirinin yapılması istenilen 96/704 arsa paylı, Zemin Kat, 6 Nolu Bağ. Bölümün (Dükkan) Tam hissesinin 12.09.2017 tarihli ipotek belgesi bulunan borçlu adına kayıtlı olduğu ve alacaklı Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. adına ipotek bulunduğu görülmektedir.
İmar Durumu taşınmazın yer aldığı Nilüfer İlçesi, Çalı Mahallesi, 5878 ada 31 parselin 1/1000 Ölçekli Çalı Uygulama İmar Planı Revizyonu kapsamında kısmen konut alanında kalmakta olduğu bitişik nizam 3 kat yapılaşma şartlarına sahip olduğu ve kıymet takdirine konu taşınmazın yapı ruhsatı tarihinin 15.02.2017 olduğu tespit edilmiştir.
TAŞINMAZIN İNCELENMESİ VE DEĞERLEMESİ
Bursa ili, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Çalı Mahallesinde Koşuyolu Caddesine cepheli olduğu tespit edilmiştir.taşınmaz Çalı Mahallesi, Koşuyolu Caddesi, No:12/B Nilüfer/BURSA adresinde yer almaktadır. Taşınmaz kuş uçuşu Bursa Caddesine 50 m, Çalı Mahalle Meydanına 90 m, Ahıska Caddesine 1,20 km, Bursa İzmir Yoluna 5,00 km, Bursa – Heykel Şehir Merkezine 12,65 km mesafede yer almaktadır.
taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkul bitişik nizam B.A. Karkas sistemde inşa edilmiş 1 yıllık binadır. Taşınmazın bulunduğu bina, Bodrum Kat, Zemin Kat + 2 Normal Kat + Çatı Kat olmak üzere toplam 4 katlı olup binanın normal katları mesken olarak zemin katı ticari işletme (dükkan) olarak kullanılmaktadır. Binanın dış cephe duvarları sıvalı, mantolamalı ve boyalı, zemin katın duvarları bir kısmı kompozit panel kaplı, giriş kapısı demir doğramalı ve camlı, çatısı single kaplıdır.
taşınmaz zemin katta yer alan dükkan olup ön cephesi güneybatı yönündedir. Keşif esnasında mahallinde yapılan incelemelerde halihazırda taşınmazın “Men-Canat Parke” isimli ticari işletme tarafından kullanılmakta olduğu görülmüş olup dükkanın içine girilememiştir. Bilirkişi heyetimizce yapılan incelemelerde dükkanın duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, zemini seramik kaplı, vitrini ve giriş kapısı alüminyum doğramalı ve camlı olduğu görülmüştür. Kıymet takdirinin yapılması istenilen taşınmazın heyetimizce yapılan mimari proje incelemesi ve yapılan ölçümler neticesinde toplam net alanının 49,00 m² olduğu, brüt alanının 59,00 m² olduğu tespit edilmiştir.
Genellikle mesken ve ticari amaçlı kullanılan bitişik nizam 2-3 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Borçluya ait taşınmazın bulunduğu mahal ve mahallerdeki emsalleri, konumu, ebatları, yapı şekli, yapı malzemesi, yüzölçümü, ticari akarı, çevre imar faaliyetleri, yapılaşma durumu, yıpranma payı, ulaşım kolaylığı ve çevre düzenlemesi ile nitelik ve nicelikleri de dikkate alınarak bugünkü piyasa dükkan alım ve satımlarına göre söz konusu taşınmazın kıymeti aşağıda belirtilmektedir.
Çalı Mahallesi 5878 Ada, 31 No’lu parsel:
Borçlu beherinin taşınmaz üzerindeki hisseleri 1/1’er oranındadır.
Zemin Kat 6 No’lu Bağımsız Bölüm(Dükkan)= 59,00 m² × 3.000,00 TL/m² = 177.000,00 TL
Kıymeti : 177.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/08/2019 günü 10:35 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 04/09/2019 günü 10:35 - 10:40 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10346 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR