BURSA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa/Nilüfer'de dubleks ofis icradan satılıktır

BURSA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01020092
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : BALAT MAH. / BALAT
: 137
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAYAT 03.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4850 ESAS
Muhammen Bedeli
:
862,500 TL
Birinci Satış Günü
:
27.08.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
23.09.2019 10:00
Satış Yeri
:
1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
16. İCRA DAİRESİ
2019/4850 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz :Bursa İli Nilüfer İlçesi Balat Mahallesi 4200 ada 4 parselde kayıtlı, 4.261,85 m² yüzölçümlü arsa nitelikli ana taşınmazda bulunan, 210/10180 arsa paylı 3. Ve çatı katı 33 bağımsız bölüm numaralı Ofis 862.500,00 TL muhammen bedel ve % 8 KDV oranıyla (287 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi) satışa arz edilmiştir.
Özellikleri : Bursa İli, Nilüfer İlçesi, sınırları dahilinde bulunan Balat Mahallesi, Sıhhiye Caddesi, no: 2 adresindeki Office 4200 İş Merkezinin, 3. ve çatı katındaki 33 nolu dubleks ofistir. Taşınmaz, Sıhhiye Caddesi ve Sanayi Caddesi ile Yakamoz Sokağı arasında yer almaktadır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+2 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 6 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, merkezi ısıtma sistemli, asansörlü ve kamera ile izlemeli 7/24 güvenlik korumalıdır. Bodrum katında sığınak, otopark, toplantı ve konferans salonları, zemin katında 8 adet dükkan, bina girişi ve holü, normal katlarının beherinde 12 şer adet ofis ve dubleks katında ise 4 adedi normal, 10 adet dubleks olmak üzere toplam 14 adet ofis nitelikli işyerleri bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri kısmen sıvalı ve boyalı, kısmen de alüminyum paneller ile kaplı, eğik çelik çatılı ve üzeri membran ile örtülüdür.
Halihazırda işyeri amaçlı olarak söz konusu ofisin yerinde yapılan ölçümlerine göre, giriş (3.) katının bürüt alanı 110,00 m² ve çatı (üst) katının 40,00 m² olup, toplam bürüt alanı 150,00 m² ve toplam net kullanım alanı ise 137,00 m² dir. Ofisin giriş katı 2 adet çalışma odası, salon, antre, mutfak ve wc-lavabo, üst katı ise salon, hol ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Giriş katındaki antre, salon ve odaların tabanları beton üzeri şap, mutfak ve wc-lavabo bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları ise sıvalı ve boyalıdır. Mutfak bölümünde, üzeri MDF kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Ofisin üst katındaki hol ve salon bölümlerinin tabanları ahşap parke ile kaplı, duvarları kısmen tuğla dekorasyonlu, kısmen parke kaplamalı, kısmen de sıvalı ve boyalıdır. Müşterek mahalde bulunan banyo-wc-lavabo bölümünde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır.
Katlar arası merdiveni demir profil ve basamakları ahşap olan ofisin giriş kapısı demir profil, iç kapıları cam, çift camlı olan teras kapısı ve pencere çerçeveleri ise alüminyum profildir. Kuzey cepheli olan ofisin üst katının bu cephesinde terası bulunmaktadır. Merkezi kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik ve su abonelikleri mevcuttur.
Genellikle işyeri amaçlı olarak kullanılan ayrık nizam binaların bulunduğu, araç trafiğinin işlek ve ticari potansiyelin yüksek olduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, doğalgaz, su, telefon ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Balat Revizyonu Uygulama İmar Planında, Hmax.(Yükseklik): 18,50 mt. (6 kat), TAKS: 0.40 ve KAKS: 1.50 olan ticaret alanında kalmaktadır.
1. Satış Günü : 27/08/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 23/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri :1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Bursa 16. İcra Müdürlüğünün Vakıflar Bankası TAO Uluyol Şubesinde bulunan TR910001500158007298413037 nolu iban numaralı hesaba TC Kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılmasıveya bu miktar kadar milli bir bankanın "şartsız kesin ve süresiz" teminat mektubu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat Kartı olanların Müdürlüğümüzde bulunan post cihazından yatırması lazımdır.Yabancı Para kurunda günlük değişmelerin olması 805 sayılı Kanunun birinci maddesine göre "döviz"teminat olarak kabul edilemez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 27.Maddesine göre Satış ilanının tebliği : Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4850 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR