BURSA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa/Nilüfer'de 70 m² dükkan icradan satılıktır

BURSA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049769
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : GÖRÜKLE MAH. / GÖRÜKLE
: 70
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAYAT 12.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7777 ESAS
Muhammen Bedeli
:
420,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
29.11.2019 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
10. İCRA DAİRESİ
2018/7777 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa Nilüfer ilçesi, Görükle / Dumlupınar Mah. Pamukkale Cd. No.62
Bursa ili, Nilüfer ilçesi, Görükle / Dumlupınar Mah. de kain Tapu sicilinde 5459 ada, 5 parsel sayılı 1.336,00 m2 sahalı kat mülkiyeti kurulmuş betonarme 8 katlı betonarme apartman ofis işyeri ve arsası niteliğindeki taşınmazda 21/1089 arsa paylı zemin katta 25 nolu dükkan niteliğindeki gayrimenkulün tamamının satılarak paraya çevrilmesine karar verilmiştir.
İmar Durumu :
Nilüferilçesi Görükle / Dumlupınar Mah.5459ada, 5 parsel sayılı taşınmazın tamamının 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında 0,60 taban alanında E: 2.00 olan ayrık nizam altıkatlı ticaret alanında kaldığıbelirtilmektedir.
Mahalli Durum : Taşınmaz, Bursa ili, Nilüfer ilçesi, Görükle / Dumlupınar mah. PamukkaleCd.No: 62 adresinde Bilbay Park Sitesizemin katta 25 nolu dükkandır. Dükkana Pamukkale Caddesinden girilen pasajdan ulaşılmaktadır.Pasaj girişinin sol tarafında ikinci dükkandır.Anafartalar caddesine cephelidir. Dükkanın ön ve arka cephesinde eloksal boyalı alüminyumdan yapılmış camekan vardır.Arka cephede 20 m2 alanında dükkana özel teras vardır. Dükkan 50 m2 alanındadır. İçeride lavabo, tuvalet, mutfak gibi ıslak hacim yoktur.Dükkanın zemini seramik kaplıdır. Isıtma doğalgaz kombi tesisatlıdır.Bina iki yaşındadır.Dükkan brüt 70 m2 alanındadır. Dükkan komşu 24 ve 25nolu dükkanı ayıran duvar yıkılmış ve iki dükkan birleştirilmiştir. Her iki dükkan boştur. Gayrimenkulün bulunduğu bölge şehir merkezine ortalama 15 km mesafededir.Yakın çevrede İlköğretim okullu, park, market, spor tesisleri, cami gibi sosyal tesisler bulunmaktadır.Parselin cephe aldığı yollar asfalt ile kaplıdır.Alt yapı tesisleri mevcuttur. Bölgede yapılaşma tamamlanmıştır.

Muhammen bedel 420.000,00 TL olup KDV %18 dir.
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 29/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1 nolu satış odası - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol/ BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7777 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR