BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Nilüfer'de 110 m² ofis icradan satılıktır (Çoklu satış)

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078468
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : BEŞEVLER MAH. / BEŞEVLER
Oda Sayısı : 2+1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
: 110
Isıtma : Klima
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2513 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
770,350 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
31.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2018/2513 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, Tapu Kaydı:Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Beşevler Mahallesi 327 ada 2 parsel nolu , 2.395,44 m² yüzölçümlü 1 Adet 9 Katlı Ofis (İş Yeri) ve Arsası ana taşınmaz nitelikli ,1. Kat, 23 Nolu Bağımsız Bölüm (Ofis) . 211/11102 Arsa payı ile Tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır
İmar Durumu:Nilüfer Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 15.05.2018 tarih ve E.65777 sayılı yazısına göre; Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Beşevler Mahallesi 327 Ada 2 Parsel sayılı taşınmazın 1/1000 Ölçekli Beşevler Revizyonu Uygulama İmar Planında ticaret alanında kalmakta olduğu anlaşılmaktadır.
Özellikleri:Taşınmaz,Konak Mahallesi, Yıldırım Caddesi Origami Flat Ofis 1.Kat No:23 adresinde yer almaktadır. Taşınmazın kuş uçuşu Sur Yapı AVM'ye 370 m, Bursa CarrefourSa AVM'ye 570 m, Bursa İzmir Yoluna ve Nilüfer Metro İstasyonuna 600 m, Sheraton Otele 660 m mesafede yer almaktadır. Bursa'nın önemli arterlerinden olan Orhaneli Kavşağı yakınında yer alan taşınmaz Oteller, AVM'ler ve Rezidansların yoğun olduğu ticari taşınmazların hızla değer kazandığı bir bölgede yer almaktadır. Borçluya ait taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkul 2 Bodrum Kat + Zemin Kat + 7 Normal Kat olmak üzere toplam 10 katlı betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Talimat konusu taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkulün Yapı Kullanma İzni 04.09.2013 tarihinde alınmıştır. Bodrum katları kapalı otopark ve dükkan, zemin kat ve normal katları ofis olarak kullanılan taşınmazın dış cephesi cam giydirme cepheli ve alüminyum kompozit panellidir. Kat aralarında dekoratif dış cephe detayları ve asimetrik beyaz panelli dekoratif güneş kırıcılar mevcut olup 2 adet insan asansörü bulunmaktadır.Taşınmazın kuzey yönünde cephesi bulunmakta olup Yıldırım Caddesine cephelidir. Keşif günü ofisin içine girilmiş olup taşınmazda cam bölme ile bölünmüş boş durumda olan oda kısımlarının yer aldığı ayrıca mutfak ve wc.nin bulunduğu gözlemlenmiştir. Ofisin giriş kapısı çelik kapılı, zemini kısmen şap kısmen laminant parke kaplı, cephesi cam giydirme, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, odalar cam bölme ile ayrılmış olup mutfakta alt üst dolap tezgah mermerdir. Taşınmazda balkon bulunmamakta olup wcnin duvarları ve zemini seramik kaplı, kapısı beyaz lake boyalıdır. Ofiste merkezi klima sistemi mevcut olup ısıtma ve soğutma klima ile sağlanmaktadır. Bilirkişi tarafındanyapılan proje incelemesinde ortak alanda yer alan engelli wc ve kat holü kısmının bir bölümünün fiiliyatta 23 Nolu Bağ. Bölümün (ofis) kullanım alanında kalmakta olduğu anlaşılmaktadır.Onaylı projesinde toplam alanının 110,05 m² olduğu tespit edilmiştir.Genellikle ticari amaçlı binaların yer aldığı, ayrık nizam 8-10 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 770.350,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 31/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, Tapu Kaydı:Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Beşevler Mahallesi 327 ada 2 parsel , 2.395,44 m² yüzölçümlü 1 Adet 9 Katlı Ofis (İş Yeri) ve Arsası ana taşınmaz nitelikli1. Kat, 24 Nolu Bağımsız Bölüm (Ofis) . 408/11102 Arsa payı ile Tam hissesiborçlu adına kayıtlıdır.
İmar Durumu:Nilüfer Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü?nün 15.05.2018 tarih ve E.65777 sayılı yazısı incelendiğinde; Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Beşevler Mahallesi 327 Ada 2 Parsel sayılı taşınmazın 1/1000 Ölçekli Beşevler Revizyonu Uygulama İmar Planında ticaret alanında kalmakta olduğu anlaşılmaktadır.
Özellikleri: Taşınmaz Konak Mahallesi, Yıldırım Caddesi Origami Flat Ofis 1.Kat No:24 adresinde yer almaktadır. Taşınmazın kuş uçuşu Sur Yapı AVM'ye 370 m, Bursa CarrefourSa AVM'ye 570 m, Bursa İzmir Yoluna ve Nilüfer Metro İstasyonuna 600 m, Sheraton Otele 660 m mesafede yer almaktadır.Bursa'nın önemli arterlerinden olan Orhaneli Kavşağı yakınında yer alan taşınmaz Oteller, AVM ler ve Rezidansların yoğun olduğu ticari taşınmazların hızla değer kazandığı bir bölgede yer almaktadır. Borçluya ait taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkul 2 Bodrum Kat + Zemin Kat + 7 Normal Kat olmak üzere toplam 10 katlı betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkulün Yapı Kullanma İzni 04.09.2013 tarihinde alınmıştır. Bodrum katları kapalı otopark ve dükkan, zemin kat ve normal katları ofis olarak kullanılan taşınmazın dış cephesi cam giydirme cepheli ve alüminyum kompozit panellidir. Kat aralarında dekoratif dış cephe detayları ve asimetrik beyaz panelli dekoratif güneş kırıcılar mevcut olup 2 adet insan asansörü bulunmaktadır.Satışa konu taşınmazın kıymet takdir tarihi itibarıyla Moda Diş Kliniği ticari işletmesi tarafından kullanıldığı gözlemlenmiştir. Taşınmazın kuzey, güney ve doğu yönünde cephesi bulunmakta olup Yıldırım Caddesine ve Lefkoşe Caddesine cephelidir. Keşif günü ofisin içine girilmiş olup taşınmazda danışma bölümü, bekleme salonu, klinikler, mutfak, laboratuar kısmı, bay ve bayan wc?lerin bulunduğu gözlemlenmiştir. Ofisin giriş kapısı çelik kapılı, zemini granit kaplı, diş kliniği kısımlarının zemini laminant parke kaplı, cephesi cam giydirme, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, diş klinikleri cam bölme ile ayrılmış olup mutfakta alt üst dolap tezgah mermerdir. Taşınmazda balkon ve teras bulunmakta olup wc?lerin duvarları ve zemini seramik kaplı, kapısı beyaz lake boyalıdır. Ofiste merkezi klima sistemi mevcut olup ısıtma ve soğutma klima ile sağlanmaktadır. Bilirkişi tarafındanyapılan proje incelemesinde ortak alanda yer alan bayan wc ve kat holü kısmının bir bölümü ile balkon kısmının bir bölümünün fiiliyatta 24 Nolu ofisin kullanım alanında kalmakta olduğu anlaşılmaktadır. Taşınmazın heyetimizce yapılan incelemelerde onaylı projesinde toplam alanının 142,60 m² olduğu tespit edilmiştir.
Ayrıca 1. Kat 24 Nolu Bağ. Böl. (ofis) tarafından kullanılan onaylı projesinde 3 adet balkon ve 1 adet teras mevcut olup doğu cephesinde yer alan teras 60,30 m², güney cephesinde yer alan balkonun 64,75 m², kuzey cephesinde yer alan 2 adet balkonun toplam alanının 28,60 m² olduğu anlaşılmaktadır.Genellikle ticari amaçlı binaların yer aldığı, ayrık nizam 8-10 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Kıymeti : 998.200,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/03/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 31/03/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2513 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,satış ilanı tebligatlarının bila tebliğ dönmesi halinde elektronik ortamda ve gazetede yapılan satış ilanı İİK Madde 127 gereğincetebligat yerine geçeceği ilan olunur.05/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR