İZMİR 4. İCRA DAİRESİ  MÜDÜRLÜĞÜ

Bornova Ergene Mahallesi'nde dükkan icradan satılacaktır

İZMİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907908
Şehir : İzmir / Bornova
Semt-Mahalle : ERGENE MAH. / BORNOVA
: 67
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 02.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1247 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.02.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.03.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
4. İCRA DAİRESİ
2018/1247 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Bornova İlçesi, 4021 Ada, 110 Parsel, ERGENE Mahallesi , 16 Nolu Bağımsız Bölüm 552/2 sokakta 4 kapı nolu Cumhriyet apartmanının zemin katındaki 4/A nolu dükkandır. Taşınmaz üzerindeki ana yapı B.Arme kolonlu, yığma tuğla duvarlı, olarak inşa edilmiştir. Borçluya ait dükkanın dış kapı ve pencereleri Aliminyum doğramalı, dışları demir parmaklıklı, yerleri kısmen lamine kısmen seramik döşeli, iç duvarları boya ve badanalıdır. Dükkan içinde banko altı ve üstü ahşap dolaplı, mutfak bölümüile wc duvarları tavana kadar fayans kaplı ,banyoda lavabo ve helası yer almaktadır. Elektrik ve suyu mevcut olan dükkanın%25 oranında yıpranmış vaziyette , 67,00 m2 alanlı olup dükkan Fujitsu Klima servis istasyonu olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın hali hazır durumu, konumu, ulaşım ve taşıma imkanlarının iyi oluşu, her türlü Belediye hizmetlerinden iyi biçimde isitfade edişi, tamamen sokak cepheli oluşu, 35mt ilerisinde SEMT Pazar yeri, 200mt ilerisinde Hilal Necmiye ve Hüsnü Ataberk Orta öğretim okulu ve Halk Eğitim merkezi, 400mt ilerisinde Bornova Hükümet Konağı ve Cumhuriyet meydanı,180mt ilerisinde Mustafa Kemal caddesinin yer almakta oluşu,ana yapının inşa tarzı, inşaatta kullanılan Malzemelerin teknik özellikleri, kullanılış şekli, alanı ve yıpranma payı nazara alındığında serbest piyasa alım satım rayiçlerine göre arsa payıda dahil olmak üzere toplam : 250.000.00TL değer taşımaktadır.
İmar Durumu : Taşınmazın meskun konut alanında bitişik düzen 5 kat inşaat müsadeli imar durumlu olduğu tespit edilmiştir.
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Beyan : Y. Planı :03/08/1999
İrtifak (AT) Geçit hakkı vardır. (Özel koşullar :45,97m2 110 parsel aleyhine 109 parsel lehine geçit hakkı (109 parsel için 110 parselin yan bahçesinden otopark geçiş hakkı )
Malik/Lehdar :Çetin öğrenci yurdu İşletmecilik Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
1. Satış Günü : 12/02/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 12/03/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1247 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR