MUDURNU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bolu/Mudurnu'da 145 m² dükkan icradan satılıktır

MUDURNU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076549
Şehir : Bolu / Mudurnu
Semt-Mahalle : SEYRANCIK MAH. / MUDURNU
: 145
Bölüm / Oda Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 05.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/68 Talimat
Muhammen Bedeli
:
725,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
22.01.2020 14:00
Satış Yeri
:
MUDURNU HÜKÜMET KONAĞI KAYMAKAMLIK TOPLANTI SALONU - MUDURNU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDURNU İCRA DAİRESİ
2017/68 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gayrimenkul; Bolu İli Mudurnu İlçesi Seyrancık Mh. 23 Ada, 1 Parsel'de, tapu kayıtlarına göre 258,00 m² yüzölçümlü, bir bodrum bir zemin üç normal ve bir teras katlı kargir apartman nitelikli olup; satışa konu olan bağımsız bölüm ise 145,00 m² yüzölçümlü, dükkan niteliğinde, zemin katta bulunan, 2 nolu bağımsız bölümdür. Tapu kaydına göre zemin katta, 2 adet bağımsız dükkan vardır. Fakat tapu kaydında ve Belediye'den edinilen bilgilerde, dükkanların bağımsız bölüm numarası ile ilgili net bir bilgi yoktur. Gayrimenkul, Mudurnu İlçe merkezinde, ticaretin yoğun olduğu bir yerde, Belediye Caddesi ile Sinne Sokağın kesiştiği köşe noktada, Mudurnu Belediyesi'ne 10-15 m. mesafededir. Parsel, Mudurnu Belediyesi imarlı saha içinde kalmakta olup, bitişik nizamdır. Gayrimenkul, zemin katta 145 m2 alana sahip olup, cadde ve sokağa bakan cepheleri alüminyum doğrama ve camdır. Tavan, taş yünü asma tavan olup; zemin, mermer kaplamadır. Zemin kattaki 145 m2'lik dükkan, yine zemin kattaki 33 m2'lik dükkan ile halihazırda birleştirilmiş vaziyettedir. Bodrum kattaki depoya, dükkandan iniş vardır. 2 adet dükkan ve depo, kurumsal bir markete kiraya verilmiştir. Gayrimenkul, imar planı sınırları içerisinde olup, "B" Bitişik Nizam Yapı Adasında kalmakta(Taks:1,00 Hmax:9,50m.); aynı zamanda Kentsel Sit Alanı içinde olduğundan her türlü yapılaşma izni için Koruma Kurulu görüşü gerekmektedir.
Adresi : Seyrancık Mh. Karaaslan Sk. Belediye Karşısı Mudurnu / BOLU
Yüzölçümü : 145 m²
Arsa Payı : TAM
Kıymeti : 725.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 25/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 22/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : MUDURNU HÜKÜMET KONAĞI KAYMAKAMLIK TOPLANTI SALONU - MUDURNU
-----------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. İİK 9. maddesi gereğince ve Adalet Bakanlığı Müsteşarlık Makamı'nın 04.01.2013 tarih ve 2013/21 sayılı "6352 Sayılı Kanun ile Değiştirilen İcra ve İflas Kanunu'nun Uygulanması" konulu yazıları doğrultusunda ihale teminat bedeli dahil, her türlü ödemenin icra ve iflas dairesinin banka hesabına doğrudan veya havale yoluyla veya internet bankacılığı yolu ile ya da anlaşmalı banka olan Vakıfbank tarafından icra ve iflas dairelerine kurulan POS cihazı üzerinden yapılması gerektiğinden; ihaleye fiziken iştirak edecek veya teklifte bulunacak gerçek veya tüzel kişilerin, %20 nakit teminatı Müdürlüğümüz'ün Vakıfbank Bolu Şubesi'ndeki TR730001500158007300596831 no'lu emanet kasa hesabına, T.C. kimlik veya vergi kimlik numarası ile dosya numarası yazılı vaziyette, ihale saatinden önce yatırması gerekmektedir. Katılımcıların, ihale sırasında banka dekontu aslını ibraz etmeleri zorunlu olup, NAKİT TEMİNAT KABUL EDİLMEYECEKTİR. Banka hesabına yatırılan teminat bedellerinin iadesi söz konusu olduğunda; yine banka hesabı üzerinden, yatıran kişinin hesabına yapılacaktır. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde Dairemiz'e bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133'üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın Dairemizce tahsil olunacak; bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup, gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/68 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüz'e başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR