BOĞAZLIYAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Boğazlıyan/Yukarı'da petrol istasyonu ve arsası icradan satılıktır

BOĞAZLIYAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941353
Şehir : Yozgat / Boğazlıyan
Semt-Mahalle : YUKARI MAH. / BOĞAZLIYAN
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 09.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/45 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2,345,814 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
14.05.2019 14:15
Satış Yeri
:
boğazlıyan belediyesi-giriş kat-mezat salonu(nikah salonu)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BOĞAZLIYAN İCRA DAİRESİ
2017/45
TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Yozgat İli, Boğazlıyan İlçesi, 129 Ada, 33 Parsel, Yukarı Mahalle, yoğunkili Mevkiinde kain ; Üzerinde lastik tamirhane yapısı-mescit-ofis-marketten ibaret 1 adet 3/a yapı sınfında idari bina, 1/B grubu yapı sınıfında alt kat depo yapıları, 2/B yapı sınıfında wc yapıları, 3/A sınıfında 400,00 m2 kanopi, 90,00 m2 1/B yapı sınıfında su havuzları, 1/A yapı sınıfında kamelyalar, totem fiyat tabelası ve aydınlatma yapıları, kilitli parke döşeli açık alan alan, 3 adet 10.000 lt hacimli yer altına gömülü yakıt tankı, 5 adet çift tabancalı akaryakıt pompası, 1 adet 10 m3 hacimli lpg tankı, 1 adet çift tabancalı lpg pompası, 1 adet lpg tesisatı, 1 adet 500 lt euromep marka kompresör tesisatı, 1 adet 50 kw teksan marka jeneratör ekipmanı mevcut, Yapı ve arsa özellekleri olarak ; kanopi yapısı çelik konstrüksiyon, kargir yapılar kara sıva üzeri plastik boyalı, ön dış cephesi alimünyum kompozit panel ile kaplı, zeminler ve iç mekanlar seramik kaplama, açık alanlar kilitli parke taş kaplı, yapılarda doğrama olarak pvc ve alimünyum doğrama kaplı, su ve elektrik tesisatı çalışır durumda tapuda petrol istasyonu ve arsası nitelikli taşınmaz.
Adresi : D-805 Boğazlıyan/Yozgat karayolu üzeri.
Yüzölçümü : 13.268,49 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Belediyeden alınan imar cevabına göre imar planı dışındadır.
Kıymeti : 2.345.814,10 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : DSİ Gen. Müd. 10/05/2018 tarih ve 2641 yev. No'lu şerh ile arazi toplulaştırması kapsamındadır.
1. Satış Günü : 16/04/2019 günü 14:15 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 14/05/2019 günü 14:15 - 14:30 arası
Satış Yeri : boğazlıyan belediyesi-giriş kat-mezat salonu(nikah salonu)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/45 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR