BODRUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bodrum/Türkbükü'nde dükkan nitelikli taşınmaz icradan satılıktır

BODRUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940807
Şehir : Muğla / Bodrum
Semt-Mahalle : GÖLTÜRKBÜKÜ MAH. / BODRUM
: 63
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/497 Talimat
Muhammen Bedeli
:
730,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
30.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı BODRUM / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BODRUM
1. İCRA DAİRESİ

2017/497 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Muğla İli, Bodrum İlçesi, Türkbükü Mahallesi, Bağarası Mevkii, 21 Cilt, 2047 Sayfa, 171 Ada, 19 Parsel, C Blok, Zemin Kat, 2 Nolu Bağımsız Bölüm, Dükkan Niteliğinde, ana taşınmaz niteliği arsa olan taşınmazdır. Bağımsız bölümün bulunduğu parsel üzerinde kat irtifakı tesis edilmiştir. Bağımsız bölümün bulunduğu parsel üzerinde site tarzında yapılaşmaya gidilmiş olup parsel üzerindeki yapılaşma halen Türkbükü Köyevleri Sitesi olarak bilinmektedir. Taşınmaz Türkbükü Bağarası merkezindeyer almakta olup bulunduğu alanda denize 160 m, Eski Türkbükü Belediye binasına yaklaşık 2,5 km, Torba-Türkbükü-Yalıkavak karayoluna 6 km, bodrum merkeze yaklaşık 27 km mesafede bulunmaktadır. Çevre ve komşu parselleri üzerinde, restoran, kafe, otel, site ve müstakil konut amaçlı yapılaşmalar bulunmakta olup bu alandaki yapılaşma yoğunluğu % 90 oranlarına ulaşmıştır. Sahil kesimi boyunca kafe ve beach türü işletmeler bulunmaktadır. ana taşınmaz, bodrum belediyesi sınırları içerisinde kalmakta olup, elektirik, telefon, ulaşım ve belediyenin mevcut tüm alt yapı (şebeke suyu, sokak aydınlatması, çöp toplama hizmetleri gibi) hizmetlerinden faydalanmaktadır. Bağımsız bölümün site içerisindeki kapı numarası 19/1 olduğu görülmüştür. Taşınmaz tapu kaydında her ne kadar dükkan nitelikli olsa da yerinde yapılan incelemelerde bağımsız bölümün iki katlı betonarme bloğun zemin katında, salon-açık mutfak, 2 adet oda, banyo-wc ve teras bölümlerinden oluştuğu ve fiili olarak konut şeklinde düzenlendiği ve konut amaçlı kullanıldığı görülmüştür. Mesken şeklinde düzenlenen ve kullanılan bağımsız bölümün dış kapısının çelik kapı, iç kapılarının mobilya kapı, iç cepheleninin alçı sıva, doğramalarının pvc, zemin kaplamalarının lamine&seramik kaplama yapıldığı, merkezi ısıtma sisteminin bulunduğu görülmüştür. Bağımsız bölüm 3. Sınıf 3A Grubu yapı özelliklerinde malzeme ve işçilikler ile imal edilmiştir. Konu dubleks mesken 10/100 arsa paylı olup isabet eden arsa miktarı 177,18 m² ' dir. Taşınmaz kat irtifakınaesas onaylı mimari projesindebrüt 59,00 m² kapalı alınlıdır. ayrıca zemin oturumlu brüt alan harici 15 m² alanlı açık terası bulunmaktadır. Onaylı mimari projesi ile konum bazında uyumlu; nitelik, alan ve plan bazında ise uyumsuzdur ve büyültülerek inşa edildiği gözlemlenmiştir. Fiili olarak 63,27 m² kullanım alanına sahiptir.
Adresi : Türkbükü Mah., Bağarası mevkii, Şehit Gaffur Kaynar Cad. Türkbükü Köyevleri Sitesi No:19/1 Bodrum/MUĞLA
Yüzölçümü : 1.771,83 m²
Arsa Payı : 10/100
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Bodrum Göltükbükü Koruma amaçlı uyguyama imar planında tamamı 3. derece arkeolojik sit alanında, kısmen TAKS;%20, KAKS;%40 yoğunluklu ticaret alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 730.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 17/10/1979 tarih ve 1188 yevmiye ile "ESKİ ESERDİR" beyanı olup, Bodrum Tapu Müdürlüğünün vermiş olduğu cevabi yazısında alıcının tum hukuki vecibelerini bilerek ve kabul ederek alması halinde satış işleminde sakınca olmadığını bildirmiştir. Yine 12/07/2006 tarhli Yönetim Planı Beyanı da bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 02/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı BODRUM / MUĞLA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/497 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR